Sıfır Atık Projesi: Küresel Başarı ve Ekonomik Kazanç

Sıfır Atık Projesi: Küresel Başarı ve Ekonomik Kazanç

Projeyle 188 bin binada Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ne geçildi ve ülke genelinde 21 milyon kişiye Sıfır Atık eğitimi verildi. Türkiye 'de yapılan çalışmalarla 498 milyon ağaç kesilmekten..

 
Sıfır Atık Projesi: Küresel Başarı ve Ekonomik Kazanç
Türk Aşçı Haberleri olarak edindiğimiz bilgilere göre, küresel bir çevre hareketi ve dünya markası haline gelen Sıfır Atık Projesi, bugüne kadar 59,9 milyon ton geri kazanılabilir atığı ekonomiye kazandırdı ve geri dönüşüm sayesinde 185 milyar lira kazanç elde edildi.
 
5,9 Milyon Ton Sera Gazı Salımı Önendi
Projeyle 188 bin binada Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ne geçildi ve ülke genelinde 21 milyon kişiye Sıfır Atık eğitimi verildi. Türkiye'de yapılan çalışmalarla 498 milyon ağaç kesilmekten kurtarıldı ve 5,9 milyon ton sera gazı salımı önlendi.
 
"Sıfır Atık Hareketi ile Geri Dönüşümü Yaygınlaştırıyoruz"
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, daha yaşanabilir, temiz ve yeşil bir dünya hedefiyle atıkları dönüştürdüklerini belirtti. Özhaseki, "Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde dünya markası haline gelen, çevre projelerinin öncüsü Sıfır Atık Hareketi ile geri dönüşümü yaygınlaştırıyoruz. Dünya ortak evimiz, evimizi evlatlarımız için tertemiz tutacağız" ifadelerini kullandı.
 
Ekonomiye 185 Milyar Liralık Katkı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Sıfır Atık Projesi ile bugüne kadar 59,9 milyon ton geri kazanılabilir atığın ekonomiye kazandırıldığını ve bu sayede 185 milyar lira kazanç sağlandığını açıkladı.
 
Türk Aşçı Haberleri olarak, Sıfır Atık Projesi'nin hem çevresel hem de ekonomik açıdan önemli katkılar sağladığını vurguluyoruz. Bu tür projeler, sürdürülebilir bir gelecek için büyük önem taşımaktadır.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler