loader


POLİTİKAMIZ

 

 

 

 

  

Osmanlı Mutfağı ve Türk Mutfağına Hizmet Politikamızdır ; 

Yüzyılımızda ülkeler, sahip oldukları tarihi kültür değerleri , medeniyetleri, teknolojik ve ekonomik güçlerinin yanında mutfak kültürleri ile de değerlendirilmektedir. Günde 3 öğün yemek yiyen bir insan ve insanlar Dünyada artık farklılıklar aramaya başlamışlardır. Bizim mutfağımız, tarihimizden gelen lezzet miraslarımız ve bu alandaki zenginliğimiz ile de ülke tanıtımımıza ciddi katkılar kazandırabileceğimiz bir zamandayız. 

 

Şu an gerek ülkemizde gerekse yurt dışında bir çok restoran bizim mutfaklarımıza ait olduklarını ısrar etseler de, gerçekte Osmanlı Saray Mutfağı ve Türk mutfağı kültürünü yansıtmamaktadırlar. Özellikle uzak doğu ve Avrupa ülkelerinden misafirlerimiz Türkiye’ye geldikleri zaman söz konusu restoranlarda Osmanlı Mutfağı ve Türk mutfağını arayıp umut ederken yine şaşkınlık verici bir durum olarak kendi mutfaklarının farklı versiyonları ile karşılaşmaktadırlar. 

 

Oysa bu insanlar tatile geldikleri ülkenin, kültür, mimari ve sosyal yaşam tarzı itibari ile birlikte mutfak kültürünü de keşfetmeye gelmişlerdir.  Bizi tercih etmelerindeki Anadolu kelimesi onlar için çok büyük beklentilere sahiptir. Bu kelimenin anlamını ülke misafirlerimize örf ve anene ‘lerimiz, sofra kültürümüz, tarihi lezzetlerimiz ve manevi değerlerimizi de göstererek yaşamak ve yaşatmak söz konusu alandaki işletmelerin ülkelerine karşı en büyük görevleridir. 

 

Mevcut işletmelerimizin gerçek Dünya standartlarında ve orijinal değerlerimizi, menüsü, dekorasyonu, konuya vakıf kişiler ve firmalar tarafından yapıldığı takdirde her alanda ülke Tanıtımlarımızı doğru bir şekilde daha da hızlandıracaktır. Bu konuda tarihi kültür miraslarımızın sergilendiği restoranların özellikle ilk etapta ülkemizin #turizm şehirlerinde daha sonra ise Asya ve Avrupa ülkelerinde açılmasına ve mevcut işletmelerin gerekli eğitimlerle hizmet kalitesinin yükseltilerek menülerinin de mutfağımızdan Türkçe yemekler ile donatılmasına zaruretle ihtiyaç vardır.

 

Hem Asya’da hem de Avrupa’da fiziki ve kültürel olarak sınırları bulunan ülkemiz  birçok imparatorluğun kurularak yıkıldığı, dünyadaki kültür medeniyetlerinin başkentleri bulunan bizim coğrafyamız dünya ülkeleri tarafından da kıskanılarak hayranlıkla bakılan ve paha biçilemez bir değerdir. Tarihimizden Gelen Hazineleri Kıskandıracak Manevi Değerlerimizin Farkında Olarak; Gerçek Zenginliğimiz ile Anadolu Kimliğimizi Her Zaman Hak Etmiş Olduğu bir Şekilde ön Planda Tutuyoruz.  Bu Anlamda İlkelerimiz Gereği Hedefimiz Osmanlı Mutfağı ve Türk Mutfağı nı dünyada hak etmiş olduğu yere taşımaktır.  Mutfağımıza Hizmet Etmek yayınlarımızdaki En Öncelikli Politikamızdır ...

 
Yönetim Kurulumuz Ve Ünvanları Aşağıdaki Gibidir;
 
Ahmet ÖZDEMIR
Yönetim Kurulu Başkanı
 
Kenan BORAZAN 
Marmara Bölgesi Sorumlusu Ve Halkla İlişkiler
 
Veyis DURDU 
Genel Danışman Ve Ar-Ge Sorumlusu
 
Mehmet KAPLAN
Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu
 
Sadi GUR
Akdeniz Bölge Sorumlusu
 
Hakan AYDOGDU
Ege Bölgesi Sorumlusu
 
Ahmet KALAYCI
Organizasyon Ve Tanıtım Sorumlusu
 
Web Sitesi ve Sosyal Ağlardaki Çalışma Arkadaşlarımız;
 
Sude ERDOGAN
Yön. Sekreteri 
 

Yasemin YILDIZ

Haber Yönetimi

 

Ebru KARAOSMANOGLU

Sosyal Ağlar  Sorumlusu 

 

Enis ISTANBULLU

Editör

 

TÜRK AŞÇI HABERLERİ KAR AMACI GÜTMEYEN BİR KURULUŞTUR. OSMANLI MUTFAĞI VE TÜRK  MUTFAĞINA HİZMET AMACI İLE KURULMUŞTUR. SİTEMİZİN KURULUŞ AŞAMASI DA DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM GİDERLERİ HAS AŞÇIBAŞI AHMET ÖZDEMİR TARAFINDAN FİNANSE EDİLMEKTEDİR...

 

Geçmişini Bilmeyenin Geleceği Olmaz, Eskisi Olmayanın Yenisi De Olmaz!  Mesleki Tarihini Ve Zenginliğine Öğren Gelecegine Sahip Çık ! Osmanlı Mutfağı ve Türk Mutfağını şimdi Keşfet !

 

İŞLETME VE İŞLETMECİ KÖRLÜĞÜ HAKKINDA HİZMET VE BİLGİ ALABİLİRSİNİZ