Mutfak Atölyesi, Mutfak Müzesi'nde

Mutfak Atölyesi, Mutfak Müzesi'nde

AHRAMANMARAŞ Aşçılar ve Pastacılar Derneği'yle Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu'nun düzenlediği...

Mutfak Atölyesi, Mutfak Müzesi'nde
KAHRAMANMARAŞ Aşçılar ve Pastacılar Derneği'yle Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu'nun düzenlediği Yöresel Lezzetler Mutfak Atölyesi etkinliği Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi'nde gerçekleştirildi.
Etkinlikte Türkolog ve Workshop Eğitmeni Sibel Topçuoğlu Dedeoğlu tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencilerine Workshop eğitimi verildi. Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetlerinin de sunulduğu etkinlikte konuşan Kahramanmaraş Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Ayşe Nazlı, kendilerine bu imkanı veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'a teşekkür etti.
Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetlerini tanıtmak ve dünyaya duyurmak adına yaptıkları çalışmaları anlatan Nazlı, bu noktada Dulkadiroğlu Belediyesi'nin şehre kazandırdığı Mutfak Müzesi'nin önemine dikkat çekti.
Nazlı, "Konfederasyonumuzla birlikte Kahramanmaraş'ımızın mutfak kültürünün tanıtılması adına böyle güzel bir çalışma yaptık. Konfederasyon Başkanımız Gökhan bey de bizleri yalnız bırakmadılar. Desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemediler. 
Etkinliğimiz kapsamında Sütçü İmam üniversitesi öğrencilerimize Workshop eğitimi verildi. Bu eğitim programını da bizlere her türlü imkanı sunan Mutfak Müzemizde uygulamayı uygun gördük. Unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerimizi bu sayede ön plana çıkarmış olduk. Ben bizlere bu imkanı sunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Etkinliğe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Cevdet Kabakçı ve Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı katıldı. 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler