Taze Soğanlı Kapama Tarifi

Taze Soğanlı Kapama Tarifi

Taze Soğanlı Kapama Tarifi, Osmanlı saray mutfağında ve geleneksel Türk mutfağında etli yemekler fırın yemekleri, kıymalı yemekler, tencere yemekleri sofraların vazgeçilmez çeşit..

Osmanlı saray mutfağında ve geleneksel Türk mutfağında etli yemekler, fırın yemekleri, kıymalı yemekler, tencere yemekleri sofraların vazgeçilmez çeşitlerinden biriydi. Bu yemeklerden biri de "Taze Soğanlı Kapama" 'dır.  bölgesel mutfaklarımızda ve yöresel mutfaklarımızda da ahali tarafında tercih edilerek coğrafyadaki ürünler dikkate alınarak halen yaşatılmaktadır.
 
Taze Soğanlı Kapama Tarifi
Kullanılan Malzemeler 
 
*    1⁄2 Kg. Kuzu Eti Parca Doğranmış 
*    3-4 Demet Taze Soğan
*    Bir Çorba Kaşığı Tereyağ,
*    Tuz, Karabiber, 
*    Taze Nane 
 
Taze Soğanlı Kapama Yapılış Tarifi
Kuzu eti yıkanıp bir bardak (su bardağı) su ilave edilerek pişirilir.
Pişme sonucu bir çorba kaşığı tereyağ ve az tuz ilave edilerek 3-4 dakika kadar tencerede döndürülür. 
Soğanlar temizlenip ağırlıklı olarak beyaz kısımları ve az yeşil sapları yaklaşık 2-3 cm boyunda kesilip etin içine ilave edilip bir iki dakika kadar daha döndürülür. 
 
üzerine çıkacak kadar sıcak su ilave edilip 3-4 dakika kaynatılıp, ocağın altı kapatıldıktan sonra ince kıyılmış nane karıştırılır.
Servis yapılırken üzerine toz veya tane karabiber ile süslenir. 
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Sizler için İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada takipçilerimize layık bulduğumuz “Taze Soğanlı Kapama” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde sayfanın en altında bulunan yorumlar düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler