Balık Pişirme Yöntemlerinin Püf Noktası Nelerdir?

Balık Pişirme Yöntemlerinin Püf Noktası Nelerdir?

Balığın bütün parçalarından yararlanıp farklı lezzetleri denemek mi istiyorsunuz? Elbette istiyorsunuz! Dolayısıyla artık balık kılçıklarını bile..

Balık Pişirme Yöntemleri
Artık hayvanın baştan sona her tarafını farklı şekillerde pişirme konusunda uzmanlaştık, şimdi balıkta baştan kuyruğa pişirme yöntemine bakalım. Şeflerimiz yemeklerden geri kalanlarla ilgilenmeye başladı ve tıpkı eski günlerde olduğu gibi balığın tamamından faydalanıyorlar. Bu son trend hakkında bakın bize ne gibi tavsiyelerde bulunuyorlar?
 
Favori Balık Pişirme Tariflerinde Püf Noktası Nelerdir Biliyormusunuz?
Füme-Biberiyeli Patates ve Tatlı Ekşi Pırasa Sosuyla Izgara Mürekkep Balığı Dokunaçları “Akdeniz mutfağının yapı taşı olan karbonhidratlarla proteinleri bir araya getiren bu yemek, Akdeniz balıkçılığı ile bağlantılı yaygın bir geleneği yansıtıyor. Bu yemek, bana ahtapotun denizden getirdiği lezzetle tatlı-ekşi pırasa sosunu birleştirme fırsatı veriyor. Bu füzyona füme patates musunun kadifemsi dokunuşu eşlik ediyor.”
 
Balığın bütün parçalarından yararlanıp farklı lezzetleri denemek mi istiyorsunuz? Elbette istiyorsunuz!
Dolayısıyla artık balık kılçıklarını bile kullanmaya hazır olun. Tıpkı Japonların yaptığı gibi balık kılçıklarını derin yağda iyice kızartın ve bir sosla birlikte atıştırmalık olarak servis edin veya deniz ürünü risottosunda kullanın. Kılçıkları kullanacaksanız bunun bir püf noktası var: Kılçığın kenarlarında biraz et bırakın. Böylece kılçık kenarındaki etler kıtırlaşır ve iyice kızarır.
 
Balığın her parçasını kullanmak üzere bazı şefler, “balık şarküterisi” olarak adlandırılabilecek bir yöntemi benimsiyor. Örneğin, ton balığından yapılan ve “nduja” olarak bilinen yumuşak ve baharatlı salamda balık filetosunun ortasından geçen kanlı kas bölgesi kullanılıyor. Balığın tamamından yararlanmanın başka yolları da var:
 
Balık yumurtasını tütsüleyin ve sos olarak veya çeşni olarak kullanın ya da yumurtaları kurutup yumurta krakerleri yapın.
 
En iyi Balık yemeklerinde Balık Pişirme Yöntemleri için Bir şey daha: 
İyice kızarmış balık derilerini salatada ya da yapacağınız sandviçte kullanın veya derilerden küçük kaplar yapıp içine dilediğiniz sosu koyun. Şimdi gelin balık karaciğerinden nasıl yararlanabileceğimize tekrar bakalım. Morina balığı karaciğeri, kızarmış ekmeğe gerçekten çok yakışır. NOMA’nın şeflerinden Rene Redzepi’nin ince dilimler halinde servis ettiği söğüş balık ciğeri, insanın ağzında dondurma gibi eriyor.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler