Osmanlı Mutfağı Öğreniyorum Ders Tanıtımı Nedir?

Osmanlı mutfak kültürü ve çeşitli kaynakları açıklayabilmek, Osmanlı mutfağında kullanılan pişirme tekniklerini tanımlaya 'bilmek, Osmanlı yemekle..

Osmanlı Mutfağı Öğreniyorum Ders Tanıtımı
Osman GÜLDEMİR
 
Osmanlı Mutfağı Öğreniyorum dersimizde, günümüz yeme-içme alışkanlıklarından yer yer oldukça farklılıklar içeren Osmanlı mutfağı üzerine temel konuları ele almak hedeflenmektedir.
 
Bu bağlamda dersimizin amaçları;
Osmanlı mutfak kültürü ve çeşitli kaynakları açıklayabilmek, Osmanlı mutfağında kullanılan pişirme tekniklerini tanımlayabilmek, Farklı kategorilerde Osmanlı yemeklerinden örnekler verebilmek ve Osmanlı mutfağı ile sağlık ilişkisini açıklayabilmektir.
 
Derste ele alınan alt konu ile ilgili videolar ve ders notları sizlerle modüller dahilde paylaşılacak, kısa cevaplı, eşleştirme, tablo oluşturma ve boşluk doldurma gibi pratik ödevler hazırlamanız ve bazen de yorumlar yapmanız beklenecektir.
 
Ödevler dahil dersin bütün etkinliklerini tamamlamış olduğunuzda Osmanlı Mutfağı Öğreniyorum dersini başarı ile tamamlamış olacaksınız.
 
Dersin giriş haftasında Osmanlı Mutfağı dersinin amaçları ve öğrenenlerin beklentileri açıklanacak ve ısınma etkinliği gerçekleştirilecektir.
 
İkinci haftada ise Osmanlı mutfak kültürü ile Osmanlı mutfağı üzerine bilgiler edinebildiğimiz kitap, risale, seyahatname, ziyafet defteri, muhasebe defteri gibi çeşitli kaynaklar konu anlatım videosu ile aktarılacak, katılımcıların etkinlikleri yapması istenecektir.
 
Üçüncü haftada Osmanlı mutfağında kullanılan pişirme teknikleri konu anlatım videosu ile sunulacak ve Osmanlı mutfağında kullanılan pişirme yöntemleri yemeklerle ilişkilendirilerek katılımcılardan etkinlikleri yapması istenecektir.
 
Dördüncü haftada Osmanlı mutfağında farklı kategorilerden yemeklerin örnekleri konu anlatım videosu ve ders notu ile aktarılacak ve Osmanlı mutfağında yer alan yemeklerden örnek tarifler sunularak katılımcılardan etkinlikleri yapması istenecektir.
 
Beşinci haftada Osmanlı mutfağı ile sağlık ilişkisi konu anlatım videosu ile sunulacak ve Osmanlı mutfağındaki bazı yemeklerin günümüz beslenme bilgileriyle değerlendirilmesi yapılarak katılımcılardan etkinlikleri yapması istenecektir.
 
 
Kapanış haftasında ise Osmanlı Mutfağı dersi metin ve video ile özetlenecek, dersin değerlendirmesi yapılarak katılımcıların yorum yazması istenecektir.
 
AKADEMA platformunda paylaşılan ders dosya ve bilgilerini dersin öğrenme faaliyetleri ile konu ile alakalı mesleki ve gündelik mutfak yaşantınız haricinde kullanmanız etik ve yasal açıdan uygun değildir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler