Dik Börek ve Kabaklı Yufka Tatlısı Tescilli Yemeklerden...

Dik Börek ve Kabaklı Yufka Tatlısı Tescilli Yemeklerden...

Yöresel mutfaklarımızdan 'Göynük Dik Börek' ve ‘Göynük Kabaklı Yufka Tatlısı' için yapılan coğrafi işaret tescil başvurusu sonucunda ilçeye özgü...

Dik Börek ve Kabaklı Yufka Tatlısı Tescilli Yemeklerimizden...
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak Edindiğimiz bilgiye göre Göynük Dik Börek ve Göynük Kabaklı Yufka Tatlısı Tescilli yemeklerimizden...
 
Göynük Belediyesi'nin TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği ile Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı Bolu (YÜCİTA) iş birliğinde yürüttüğü coğrafi işaret çalışmaları bir bir meyvesini veriyor. 
 
Göynük Belediyesi, yöresel mutfaklarımızdan 'Göynük Dik Börek' ve ‘Göynük Kabaklı Yufka Tatlısı' için yapılan coğrafi işaret tescil başvurusu sonucunda ilçeye özgü iki lezzetin de ‘Coğrafi İşaret Tescil Belgesi' alarak tescillendiğini duyurdu.
 
TESCİLLİ ÜRÜN SAYISI 4'E ÇIKTI...
 
Geçtiğimiz yıllarda tescillenen ve Bolu ilinin ilk tescilli ürünü olma unvanını taşıyan ‘Göynük Tokalı Örtüsü 'nün ardından ‘Göynük Bombay Fasulyesi' ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesiyle tescillenen ‘Göynük Dik Börek' ve ‘Göynük Kabaklı Yufka Tatlısı' ile Göynük'ün tescilli ürün sayısı 4'e çıkmış oldu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler