Meyer-Landrut, Ebru Baybara Demirin Çalışmalarını İnceledi

Meyer-Landrut, Ebru Baybara Demirin Çalışmalarını İnceledi

Meyer-Landrut, merkez Artuklu ilçesinde Demir öncülüğünde kurulan aralarında Suriyelilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişinin istihdam edildiği Topraktan..

Meyer-Landrut, Ebru Baybara Demirin Çalışmalarını İnceledi...
 
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Mardinli Şef ve Sosyal Girişimci Ve Türk Mutfağı Şeflerinden Ebru Baybara Demir'in atölyesini ziyaret etti, burada istihdam edilen kadınlarla bir araya geldi.
 
Meyer-Landrut, merkez Artuklu ilçesinde Demir öncülüğünde kurulan aralarında Suriyelilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişinin istihdam edildiği Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Satış Mağazası'nı ziyaret etti.
 
Meyer-Landrut, Ebru Baybara Demirin Çalışmalarını İnceledi
Bölgedeki çiftçilerin ürünlerinin alınarak katma değerli ürünlere dönüştürerek satan kadınlarla görüşen Meyer-Landrut, girişimci kadınlarımızdan Demir ve üretim yapan kadınları çalışmalarından dolayı tebrik etti. 
 
Meyer-Landrut, özellikle kadın istihdamının önemine dikkati çekerek, bunun topluma büyük katkı sağladığını söyledi.Şef Demir ise son 5 yıldır istihdam ve yerel kalkınma odaklı sosyal projeler yürüttüklerini belirterek, projelerine Suriyelilere de aldıklarını belirtti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler