Bayram Tatlılarından-Tulumba

Bayram Tatlılarından-Tulumba

Geçmişten günümüze tatlı bir bağ kuran osmanlı ve Türk tatlılarından tulumbayı geleneksel reçetesine sadık kalarak ve günümüz damak tadına hitap ederek üreti...

Bayram Tatlılarından "Tulumba"
 
Yüzyıllardır süre gelen bir gelenektir bayramda tatlı ikram etmek. 
 
Balkan kültüründen Osmanlı mutfağına giren tulumba tatlısı ise osmanlı saray mutfağında yapılan 70 tatlı çeşidi arasında önemli bir yere sahip. 
 
Osmanlı Tulumbacısı - Ostu Gıda ise geçmişten günümüze tatlı bir bağ kuran osmanlı ve Türk tatlılarından tulumbayı geleneksel reçetesine sadık kalarak ve günümüz damak tadına hitap ederek üretiyor, kendi imzalarını taşıyan çeşitleriyle de soframıza konuk ediyor. 
 
Size ise bu bayramda hangisini alacağınızı seçmek kalıyor.
 
Bayram sofralarının vazgeçilmezi, bayram ziyaretlerinin bayram tatlıları en leziz hediyesi. 
 
Tabii ki tulumba tatlısından bahsediyoruz. Osmanlı Tulumbacısı – Ostu Gıda, 15 yıllık tecrübesiyle, Osmanlı sevgi ve kültüründen aldıkları ilham ile sarayın müstesna tatlısı tulumbayı glikoz ve hiçbir katkı maddesi kullanmadan yeni, eşsiz birer keyif lokmasına dönüştürüyor,  sofranızı bir lezzet şölenine çeviriyor.
 
Geleneksel reçete ile günümüz damak tadı bir araya gelirse;
 
Osmanlı Tulumbacısı – Ostu Gıda, geleneksel yöntemler ile hazırlanan sade tulumbanın yanı sıra, alışılmışın dışında bir tat arayanlar içinse çikolatalı, kahveli, frambuazlı, fıstıklı, karamelli ve tarçınlı tulumba seçenekleriyle adeta damağınız bayram ediyor.
 
Bu bayram seçiminiz hangi çeşidinden olursa olsun kahvenizin yanında tadına doyum olunmayacak bir tulumba sizi bekliyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler