Doğu Akdeniz Üniversitesinin Aşçılık Eğitimleri Atağı

Doğu Akdeniz Üniversitesinin Aşçılık Eğitimleri Atağı

Dünyaca ünlü şefler DAÜ’lü öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrenciler, İtalyan Mutfağı, Alakart mutfak, Alakart pasta ve tatlı alanlarında dünyaca ünlü lezzetlerin nasıl yapıldığı..

Doğu Akdeniz Üniversitesinin Aşçılık Eğitimi Atağı...
 
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da verdiği teorik ve pratik eğitimin kalitesini arttırmaya devam ediyor.
 
DAÜ Turizm Fakültesi, 2018-2019 Akademik Yılı’ndan beri devam etmekte olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı Modüler Eğitimi bu yıl da Alman şef Rene Klinkmüller, İtalyan şef Emiliano Luggo ve Türk mutfağı şeflerinden H. Hazar Alıcı’nın katılımı ile gerçekleşti. 
 
Dünyaca ünlü şefler DAÜ’lü öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrenciler, İtalyan Mutfağı, Alakart mutfak, Alakart pasta ve tatlı alanlarında dünyaca ünlü lezzetlerin nasıl yapıldığını 1 hafta boyunca deneyimlediler.
 
Mezunlarına dünyanın en önemli kurumlarında çalışma imkanı sunan DAÜ, modüler eğitim ile öğrencilerinin gelişmesine katkı koymaya devam ediyor. 
 
Farklı kültür lezzetlerinin denendiği, farklı pişirme tekniklerinin ve önemli püf noktalarının paylaşıldığı bir haftalık eğitim sürecinden DAÜ öğrencileri de mutlu ayrıldı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler