Kobe Eti Ne Demek?

Kobe Eti Ne Demek?

Hiç bir şekilde hayvanın strese girmesi engellenirken sessiz bölgelere yapılan özel çiftliklerde özel yetiştirme teknikleri uygulanır ve çok fazla büyüme 'lerine müsade edilmediği gibi en fazla 2,5 yıl yaşarlar.

Kobe Eti Ne Demek?
 
Steak restoranları için kaleme aldığım Orijinal steak çeşitleri nelerdir isimli makalemde de belirttiğim gibi Japonya'nın Wagyu bölgesinde yetişen Wagyu ve Tajima sığır ırkının özel teknikler ile yetiştirilmiş halidir. Zaten eti yumuşak olan sığır ırkı'nın yürümesine müsade edilmez.
 
Kobe eti veya Kobe et çeşitleri Japonya' da Matsusaka, Ōmi ve Yonezawa etleri ile birlikte en yumuşak ve kaliteli üç etten biri' dir.
 
Taze otlar, arpa, buğday ve özel yemler ile beslenen Wagyu ve Tajima sığırları günlük 15-20 litre bira içirilir. 
 
Hemen hemen hiç bir şekilde hayvanın strese girmesi engellenirken sessiz bölgelere yapılan özel çiftliklerde özel yetiştirme teknikleri uygulanır ve çok fazla büyümelerine müsade edilmediği gibi en fazla 2,5 yıl yaşarlar.
 
Wagyu eti Yağ dokusu oranı fazla olduğu için yaşlandırılmaya en müsait etlerdendir. Daha detaylı bilgi için "aşçılık kütüphanesi"ni ziyaret ediniz.
 
Kaynak:
Has aşçıbaşı Ahmet Özdemir'in resmi web sitesinden bulunan "Kobe Eti Ne Demek" İsimli yazısı...
https://www.hasascibasiahmetozdemir.com/Haber/187/Kobe-Eti-Ne-Demek-.html
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler