Şef Ali Ronay 'dan Paris’te Türk Mutfağı Tanıtımı

Şef Ali Ronay 'dan Paris’te Türk Mutfağı Tanıtımı

Dünyaca ünlü Aşçılık Okulu Le Cordon Bleu`nün Paris Merkezindeki etkinliğe, Türkiye`nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, UNESCO nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi..

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Cordon Bleu Paris iş birliğindeki etkinlikte Türk mutfağı tanıtıldı.
 
Dünyaca ünlü Aşçılık Okulu Le Cordon Bleu`nün Paris Merkezindeki etkinliğe, Türkiye`nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, UNESCO nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Gülnur Aybet, Türkiye`nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe,
 
Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Özgür Semiz, TGA MICE Müdürü Çağla Yöntem ve Yunus Emre Enstitüsü Paris Müdürü Ahmed Bakcan`ın yanı sıra çok sayıda Fransız gazeteci ve Fransız gastronomi ve kültür sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.
 
Anadolu Türk mutfağı hakkında geniş bir donanıma sahip olan Türk mutfağı şeflerinden Ali Ronay davetlilere hünkârbeğendi sunumu yaptı.
 
Davetlilere hünkârbeğendi ile vişneli yaprak sarma, balık pilaki ve güllaç tadımı yaptırıldı.
 
Tanıtımı yapılan Türk yemekleri için Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabındaki tarifler kullanıldı.
 
Etkinlik, bu yıl 21-27 Mayıs`ta kutlanacak Türk mutfağı haftası öncesinde uluslararası alanda düzenlenen ilk önemli etkinlik olma özelliğini taşıyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler