Paris'te

Paris'te "Türk Mutfağı"

Paris'teki Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) merkezinde "Türk Mutfağı Haftası" çerçevesinde "Türk Mutfağı" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali..

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen "Türk Mutfağı" etkinliğinde katılımcılara geleneksel Türk yemekleri ikram edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde ünlü şef ve akademisyenlerin katkılarıyla hazırlanan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabı da tanıtıldı.
 
Paris'teki Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) merkezinde "Türk Mutfağı Haftası" çerçevesinde "Türk Mutfağı" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) nezdinde Türkiye'nin Daimi Temsilcisi Kerem Alkin ve UNESCO ülkelerinin temsilcileri katıldı. 
 
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Düzenlenen etkinlikte içli köfte, midye dolma, su böreği, mercimek köftesi, Çerkes tavuğu, yaprak sarması, baklava, lahmacun ve lokumun aralarında bulunduğu 15 geleneksel Türk yemeği katılımcıların beğenisine sunuldu. Etkinlikte ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde ünlü şef ve akademisyenlerin katkılarıyla hazırlanan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabının tanıtımı da yapıldı.
 
UNESCO nezdinde Türkiye'nin Daimi Temsilcisi Gülnur Aybet yaptığı konuşmada, Türk mutfağının tarihi ve bölgesel çeşitliliği hakkında bilgiler verdi. Aybet, Türk mutfağının sağlıklı yönüne dikkat çekerek, Türk yemeklerinin israftan kaçınan bir gelenekten geldiğini belirtti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler