Brokolinin Faydaları Nelerdir?

Brokolinin Faydaları Nelerdir?

Hem çiğ hem de pişirilip tüketilebilir. En ideal pişirme yöntemi olarak buharda pişirme tercih edilmektedir. Brokoli görümüm olarak ağaca benzetilmektedir. Çocuklarımıza yedirmeye çalışırken...

Brokolinin Faydaları Nelerdir?
 
Bilimsel araştırmalar sonucu süper besin olarak adlandırılan brokoli en sağlıklı sebzeler arasında gelmektedir. Kanser ve kalp hastalıkları basta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde rol oynamaktadır. Biz de Türk Aşçı Haberleri ekibi olarak sizlere brokolinin faydaları nelerdir başlıklı yazıyı hazırladık.
 
Hem çiğ hem de pişirilip tüketilebilir. En ideal pişirme yöntemi olarak buharda pişirme tercih edilmektedir. Brokoli görümüm olarak ağaca benzetilmektedir. Çocuklarımıza yedirmeye çalışırken oldukça zorlanırız ama çeşitli taktiklerle çocuklarımızın tüketmesini sağlamak oldukça önemlidir. 
 
Brokolinin Faydaları Nelerdir?
Brokoli içerisinde bulundurduğu lif, mineral ve antioksidan bakımından oldukça sağlıklı bir besindir. Özellikle antioksidan içeriği oldukça faydalıdır. Antioksidan içeriği sayesinde iltihaplanmaların azalmasına yol açar ve doğal bir koruma sağlar.
 
Brokoliyi tüketmeden önce 10 dk boyunca sirkeli suda bekletmek ve daha sonrasında temiz suyla yıkamak oldukça faydalı olacaktır. Brokoli turpgiller familyasından gelmektedir. 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler