Drone İle İlk Yemek Teslimatı

Online yemek siparişi platformu Yemeksepeti, yeni teslimat yöntemleri üzerinde çalışmalar yürütüyor. Daha önce otonom robotla teslimat ve jet ski ile teslimat seçeneğini kullanıma alan şirket şimdi..

 
Yemeksepeti Drone İle İlk Yemek Teslimatını Yaptı ...
 
Yemeksepeti kalabalık şehirlerde ve şehirden uzaktaki yerleşim yerlerine yemek teslimatını hızlandırmak için drone ile teslimat özelliğini devreye alacak. Drone ile ilk teslimat yapıldı.
 
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Online yemek siparişi platformu Yemeksepeti, yeni teslimat yöntemleri üzerinde çalışmalar yürütüyor. Daha önce otonom robotla teslimat ve jet ski ile teslimat seçeneğini kullanıma alan şirket şimdi de drone ile teslimat için hazırlıklar yapıyor.
 
Yemeksepeti, trafiğin yoğun olduğu veya şehirden uzaktaki yerleşim yerlerinde siparişleri hızlı bir şekilde ulaştırmak için drone ile teslimat yapacak. Bu doğrultuda deneme çalışmaları yapıldı.
 
İstanbul Boğazı’nda yapılan deneme çalışmalarında bir tekneye drone ile yemek teslimatı yapıldı. Yemeksepeti, bu teslimatın görüntülerini yayınladı.
 
İstanbul’un Bebek semti açıklarında bulunan bir tekneye, kıyıda bulunan restoranda hazırlanan yaklaşık 3,5 kg ağırlığındaki yemek siparişi drone ile ulaştırıldı. Türkiye aşçı haberleri ve mutfak haberlerinin de yer verdiği çalışmada, Drone üzerindeki vinçle sipariş tekneye indirildi.
 
Yemeksepeti’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
 
“Yemeksepeti’nin turizm haberlerine vermiş olduğu bilgilere göre, daha uzun mesafelerde ve yaygın biçimde drone’la teslimat gerçekleştirmesi hedefleri doğrultusunda hayata geçen pilot proje oldukça büyük önem taşıyor. 
 
İnsansız hava taşıtlarıyla gıda teslimatı, altyapı ve mevzuat güncellemelerinin yapılmasıyla birlikte yaygınlık kazanabilecek ve özellikle kentsel bölgelerin uzağında yaşayanlar için de önemli fırsatlar sunacak.
 
Bu alandaki gelişmelerin içinde yer alan Yemeksepeti, drone’la teslimatın yaygınlaşması için öncü olmaya ve yeni testler yapmaya devam edecek.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler