Sinop'ta bir gecede 1500 ton hamsi avlandı

Sinop'ta bir gecede 1500 ton hamsi avlandı

Sinop'ta denize açılan balıkçıların ağına bir gecede bin 500 ton hamsi takıldı. Bu sezon palamuttan umduğunu...

Sinop'ta bir gecede 1500 ton hamsi avlandı 
Sinop'ta denize açılan balıkçıların ağına bir gecede bin 500 ton hamsi takıldı. Bu sezon palamuttan umduğunu bulmayan Karadenizli balıkçıların yüzü,  Sinop açıklarında avladıkları bol miktardaki hamsi ile güldü. 
 
Teknelerle Sinop iskelesine getirilen ve burada tır ve kamyonlara yüklenen hamsilerin büyük bölümü İstanbul, Ankara gibi büyük kentlere gönderildi. İskeleye gelen vatandaşlara da ücretsiz hamsi dağıtıldı. Sinop  Korucuk Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Talat Baş, yaptığı açıklamada, Karadeniz'de son 3-4 gündür hamsi bereketi yaşandığını söyledi. 
 
Gece denize açılan balıkçıların bol miktarda hamsi avladıklarını belirten Baş, "Hamsi bugünlerde balıkçılarımızın yüzünü güldürüyor.  Sinop açıklarında bir gecede avlanan hamsi miktarı bin 500 ton civarında. Bunun artarak devam edeceğini umut ediyoruz. Hamsi bollaştıkça bizim yüzümüz gülüyor, vatandaş da ucuza hamsi tüketebiliyor. 
 
İnşallah bereket devam edecek." dedi. Balıkçı Hamdi Saral ise bolluğun kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, "Bu sezon ilk defa denizde bereket yaşanıyor. Hemen hemen tüm tekneler limana dolu geliyor. Hamsi bize mutluluk vermeye devam edecektir." ifadesini kullandı.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler