Biz Aşçısından Bulaşıksına Kadar Diyoruz-ki; Sorularımıza Cevap Lütfen !!!

Biz Aşçısından Bulaşıksına Kadar Diyoruz-ki; Sorularımıza Cevap Lütfen !!!

Buyrun Ali GENÇ usta da dinleyin hangi şartlarda çalışıyoruz neler yiyoruz 8 saat yerine nasıl 12...

Biz Aşçısından Bulaşıksına Kadar Diyoruz-Ki; Sorulara Cevap Lütfen !!!
Turizm patronlarının dertlerini dinlediniz para kazanamıyoruz diye ağladılar. Peki Gastronomi turizmindeki çalışanların şartlarını dinlediniz ‘mi.  O aşçı ve FEDERASYON ve DERNEKLERİ’ mizde bilmez anlatmaz onlar yarışmaların işleri ve köşe dönmece işiyle meşguller. BİLİYORMUSUNUZ?
 
Buyrun Ali GENÇ usta da dinleyin hangi şartlarda çalışıyoruz neler yiyoruz 8 saat yerine nasıl 12 veya 15 saat çalıştılıyoruz. Geleneksel Türk Mutfağı Osmanlı Saray Mutfağı, Yöresel Mutfaklarda turizm mutfak çalışanları olarak  Binlerce meslektaşlarımızın paralarını alamadıklarını biliyormusunuz?  Aşçıyla bulaşıkçıyı asgari ücretten gösterip kalan paranın elden verildiğinizden turizm patronlarının nasıl vergi kaçırdığından haberiniz var mı?
 
Her sene en ucuz en adi malları herşey dahilde kakalayıp zarar ettiklerini kazanmadıklarını belirten patronların avrupa da tatil yaptıklarını biliyormusunuz? Garibanların sırtından köşe döndüklerinizden haberiniz var mı?
 
ANADOLU MUTFAĞISiz hiç yer altında çalışan personellerini yatıran patron görmediniz mi? Siz hiç otellerin önünden gireceğiniz arka kapılarından girdiniz mi?  Siz hiç turizm otellerinde 3 kişinin işinin bir kişiye yüklediklerinden haberiniz yok mu ? 
Siz 7 ay 8 ay çalışıp 4 ay borç için kart borcu içinde yaşayan aşçıları elamanları görmediniz mi? Siz türkiyede her 100 otelden 60 ının beleşe yıldız takıldığından haberiniz yok mu? Siz hiç yer altında mutfaklarda çalıştınız mı?
 
Siz hiç ruhsat verilmeyecek otelleri mutfaklarını nasıl oldugunu gördünüz mü? Peki parasını alamayan meslektaşlarımızın alo 170 şikayet ettiğinde 6 ay sonra dahi müfettiş geldiğini duydunuz mu? Siz hiç şikayet edilen otellerde Çalısmayan çaresiz sisteminizi ve  meslektaşlarımızın caresizliklerini gördünüz mü?
 
Siz hiç otelleri denetime gelen ama müfettişlerinizin yalandan kontrol edip karınları ceplerini doldurup gittiklerinden haberiniz var mı? Biz aşçısından bulaşıksına kadar diyoruz-ki; Bizde kazanamıyoruz. Biz niye toplayıp dinlemiyorsunuz… Yollayın müsteşarınızı bizde anlatalım derdimizi … 
 
Patronları dinliyorsunuz bizleride dinleyin bir defa da olsa… Bu yazıyı turizm bakanın sayfasındada paylaştım
 
Saygılarımla
Aşçıbaşı  Ali GENÇ Usta


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler