Gaziantep'te Glutensiz Aşure Etkinliği

Gaziantep'te Glutensiz Aşure Etkinliği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, buğday, arpa ve yulaf gibi tahılların içindeki glutene...

Gaziantep'te Glutensiz Aşure Etkinliği
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, buğday, arpa ve yulaf gibi tahılların içindeki glutene hassasiyetleri nedeniyle her lezzeti gönüllerince yiyemeyen çölyak hastaları için aşure günü etkinliği düzenledi.
 
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Mehmet Reşit Göğüş Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi'nde çölyak hastalarının da katılımıyla glutensiz beslenmeye uygun aşure yapıldı. Dövme yerine kullanılan karabuğdayın suyunda ayrı ayrı nohut, börülce ve fasulye kaynatıldı. Hazırlanan aşurenin içerisine isteğe göre badem, fındık ve üzüm atıldı.
 
Mutfakta aşçılarla beraber aşure yapan hastalar, aşurenin tadına bakmanın mutluluğunu yaşadı.
Etkinliğe katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, yakın zamanda çölyak hastalarına yönelik bir kafe açacaklarını ve burada tamamen glütensiz gıdaların üretileceğini kaydetti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler