"Tafed" Yeni Dönem Yol Haritasını Çizdi...

Türk mutfağını modernize edip dünyaya açmayı öncelikli hedef olarak belirledi. Unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetleri tekrar gün yüzüne çıkartarak Türk mutfağının...

"Tafed" Yeni Dönem Yol Haritasını Çizdi...
Hedef Türk Mutfağını Modernize Edip Dünyaya Açmak... Sektörde bugüne kadar gerçekleştirilen en yüksek katılımlı Olağan Genel Kurulu'nu Ağustos ayında yapan Türkiye Aşçılar Federasyonu "Tafed", ilk toplantısında yeniden Başkan seçilen Zeki Açıköz'ün önderliğinde yol haritasını çizdi. 
 

"Tafed" Yeni Dönem Yol Haritasını Çizdi...

Görev dağılımı yapılarak yeni döneme daha güçlü giren "Tafed", inovasyon çalışmalarıyla Türk mutfağını modernize edip dünyaya açmayı öncelikli hedef olarak belirledi. Unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetleri tekrar gün yüzüne çıkartarak Geleneksel Türk mutfağının zenginliğini restoran projelerinde tüm dünyaya duyurmayı kendine görev edinen "Tafed" , bu yolda emin adımlarla ilerliyor. 
 
Ağustos ayında geçekleştirdiği ve 1.300 üst düzey aşçıyla birlikte 1.500 kişinin katılım gösterdiği 6. Olağan Genel Kurulu'nda gücünü bir kez daha kanıtlayan "Tafed" , vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. Genel Kurul sonrası ilk toplantısını yoğun katılımla gerçekleştiren "Tafed", görev dağılımını yaptı. 
 
Çeşitli komisyonlar kurarak gücüne güç katmayı amaçlayan "Tafed", önümüzdeki dönem için yol haritasını da belirledi. Federasyonun bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden "Tafed"  Başkanı Zeki Açıköz, önümüzdeki dönem çok farklı bir aşçılık federasyonu ile karşılaşılacağının altını çizdi...
 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler