Geleceğin Türk Şefleri Ümit Veriyor...

Geleceğin Türk Şefleri Ümit Veriyor...

Yiyecek İçecek Hizmetlerinde Gaziantepliler Dernekleri Konfederasyonu ve Uluslararası Gastronomi Federasyonunun ortaklaşa düzenledikleri lise düzeyi yemek yarışma...

Geleceğin Türk Şefleri Ümit Veriyor...
Geleceğin Aşçılarına Gümüş Madalya... AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğrencileri, Gaziantepliler Dernekleri Konfederasyonu ve Uluslararası Gastronomi Federasyonunun ortaklaşa düzenledikleri lise düzeyi yemek yarışmasında ikinci oldu.
 
Büyük başarı
İzmit Fuar Merkezinde gerçekleşen yarışmaya AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Lokman Karafil, Yasemin Urgancı, Şirin Gençkan ve 12. Sınıf öğrencileri  Sudenur Tunçova, Miray Eroğlu ve Zeynep Gök ekip olarak katıldı.
 
AKV’nin öğrencileri ikinci olarak gümüş madalya almaya hak kazandılar
Türk mutfağı alanında yarışan ekip, jüriye “mercimek çorbası, hünkarbeğendi, portakallı ve limonlu pelteden(muhallebi eşliğinde)” oluşan bir menü sundu.
 
Uluslararası Gastronomi Federasyonunun ödüllü aşçılarından oluşan jürinin değerlendirmesi sonunda AKV’nin öğrencileri ikinci olarak gümüş madalya almaya hak kazandılar.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler