Balık Tezgahları Ateş Pahası

Balık Tezgahları Ateş Pahası

Balık tezgahları dolu ama pahali... Marmara Denizi'nde etkisini gösteren fırtına, Hayvancılık ve Su Ürünlerinde balık fiyatlarını doğrudan etkiledi. Palamut bu sene...

Balık Tezgahları Ateş Pahası...
 
Marmara Denizi'nde birkaç gündür etkili olan fırtına tezgahlardaki balıkların fiyatlarını artırdı.
 
Marmara Denizi'nde etkisini gösteren fırtına, Hayvancılık ve Su Ürünlerinde balık fiyatlarını doğrudan etkiledi.
 
Balıkesir’de balıkçılık ile uğraşan işletme sahibi Ramazan Afacan son zamanlardaki balık fiyatlarını değerlendirdi.
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak Yaptığımız Araştırmada Balık tezgahları dolu ama pahali...
Ramazan Afacan palamut balığının mevsiminin sona erdiğini ve ağlarına çinekopun takıldığını belirterek şunları söyledi:
 
“Tezgahlarımızda hamsinin fiyatı 25, istavrit ve sarıkanat 25 lira ile 30 lira arası ve çinekop 50 lira ile 70 lira arasında satılıyor. 
 
Palamut bu sene eylül ayının başlarında boldu. Bu bolluk da 10-15 gün sürdü. Zaten palamut balığı göç balığı olduğu için fazla uzun sürmez mevsimi. Şuanda palamut göç balığı olduğu için bitti. 
 
İstanbul mutfağında en iyi balık yemekleri fiyatlardan etkilendi…
Birkaç gündür çinekop gelmeye başladı. Çinekopun fiyatı da 50-60 lira arasında değişiyor. Birkaç gündür de fırtına etkili olduğu için şuanda fiyatlar bu yüzden biraz pahalı. Ancak tezgahlarımızda balıklarımız hala bol.” 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler