Erbilde Türk Ve Osmanlı Mutfağını Temsil Ediyoruz

Erbilde Türk Ve Osmanlı Mutfağını Temsil Ediyoruz

Türkiye ve bölgeden çok sayıda kişinin istihdam edilmesine de imkan sağlayan bu restoranlar, Ortadoğu'nun birçok mutfağının yer aldığı kentin damak kültü...

Erbilde Türk Ve Osmanlı Mutfağını Temsil Ediyoruz
 
Irak'ın Erbil kentinde Osmanlı ve Türk mutfağının dokusu ve lezzetlerini taşıyan yemek ve tatlılar, bölge halkının beğenisine sunuluyor.
 
Irak'ın Erbil kentinde Osmanlı ve Türk mutfağının dokusu ve lezzetlerini taşıyan yemek ve tatlılar, bölge halkının beğenisine sunuluyor. Değişik kültürleri temsil eden birçok lokanta, restoran ve kafenin yer aldığı Erbil'de, Türkiye'den gelen şefler ve pasta ustaları, Türk mutfağının tanıtımına katkı sağlıyor.
 
Türkiye ve bölgeden çok sayıda kişinin istihdam edilmesine de imkan sağlayan bu restoranlar, Ortadoğu'nun birçok mutfağının yer aldığı kentin damak kültürünü zenginleştiriyor.
 
Uzun yıllar akademik ve profesyonel çalışmalarıyla Osmanlı ve Türk mutfağını dünyaya tanıtan ve Türkiye Genç Aşçı Milli Takım Direktörü olarak sektördeki birçok başarılı şefin yetişmesine de vesile olan Naif Bagi, Osmanlı mutfağını baz alan çalışmalarını anlattı.
 
Tarihsellerde Osmanlı Saray mutfağı ve Türk mutfağına ait ürünler sunuluyor...
 
Erbil'de açtıkları Türk restoranında Osmanlı ve Türk mutfağının lezzetlerini sunduklarını belirten Bagi, menünün tamamıyla Türk ve Osmanlı mutfağı dokusu ve yemeklerini taşıdığını kaydetti.
 
Bagi, burada daha çok yerel malzemeleri kullandıklarına işaret ederek, sundukları ürünlerin tamamıyla Osmanlı saray mutfağı ve Türk mutfağına ait olduğunun altını çizdi. Cağ kebabından, büryana, testi kebabından kaburga dolmasına kadar bütün Türk mutfağı ürünlerini sunduklarını belirten Bagi, "Müthiş ilgi var ve çok beğeniliyor. Damak tatlarımız birbirine çok yakın, o yüzden de Türk yemeklerimiz çok beğeniliyor. 
 
Gayet başarılı bir şekilde Türk ve Osmanlı mutfağını temsil ediyoruz. Coğrafi olarak da belirli dönemlerde iç içe yaşadığımız için mutfak kültürümüz birbirine çok benziyor." ifadelerini kullandı.
 
"Osmanlı mutfağı, dünyanın damağına hitap ediyor "Türk mutfağının "soft" olduğunu ve bu nedenle bütün mutfaklara hitap ettiğini belirten Bagi, Türk mutfağında sunulan lezzetleri, meyvelerin ve sebzelerin dokusundaki tatlardan faydalanarak yaptıklarını dile getirdi. 
 
Bagi, Türk mutfağının çok meşakkatli bir mutfak olduğunu ve bazı ürünlerin terbiyesi, marinesi ve hazırlanması için bir iki gün harcandığını hatırlatarak, ciddi bir emek olduğunu ancak çok beğenildiğini söyledi.Osmanlı mutfağının dünyanın damağına hitap eden bir mutfak olduğuna dikkati çeken Türk mutfağı şeflerinden Naif Bagi, "Bu yıl ve önümüzdeki yıl özellikle gastronomide Türk turizminin yılı olacak.
 
Şu anda Türkiye'de belirli bölgesel gastronomi turizminde turlar düzenleniyor. 
 
Mutfağımız adeta şahlandı diyebilirim. Benim gibi birçok şef arkadaşım şu anda dünyanın birçok yerinde. 
 
Çoğu marka oluşturuyorlar, danışmanlık yapıyorlar ve restoran açıyorlar. 
 
Peru, Brezilya ve İspanya gibi dünyanın birçok bölgesine gidiyoruz. Mutfağımıza müthiş bir ilgi var." diye konuştu."Yeme içme ile ilgili kültürel mirasımız bir hazine "Yurt dışında açılan restoranların çoğunda kebap ve lahmacun yapıldığını aktaran Bagi, "Buradan bakanlığımıza da sesleniyorum, yurt dışında açılan Türk restoranlara destek verip yol göstermesi gerekiyor. Dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler