Derinlemesine Pişirme Yöntemi ve Teknikleri Kitabı

Derinlemesine Pişirme Yöntemi ve Teknikleri Kitabı

Aşçılık Programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim görevlileri Şef Melih İçigen ve Dorukhan Boyacı, hazırladıkları 'Ateş, Hava...

Derinlemesine Pişirme Yöntemi ve Teknikleri Kitabı...
 
Kapadokya Üniversitesi Aşçılık Programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim görevlileri Türk mutfağı şeflerinden Melih İçigen ve Dorukhan Boyacı, hazırladıkları 'Ateş, Hava, Su, Toprak: Derinlemesine Pişirme Yöntem ve Teknikleri' kitabı ile 'Gourmand World Cookbook Awards 2021'in kazananlar...
 
Yemek kitaplarının Nobel'i olarak nitelendirilen Gourmand World Cookbook Awards, yaklaşık 100 bin kitap arasından 'Ateş, Hava, Su, Toprak: Derinlemesine Pişirme Yöntem ve Teknikleri' kitabını 'A15 Cooking School (Aşçılık Okulları)' kategorisinde kazananlar listesine aldı. 
 
Kapadokya Üniversitesi öğretim görevlileri İçigen ve Boyacı'nın hazırladığı kitap ayrıca, 2022 yılı ilkbaharında gerçekleşecek olan 'Dünyanın En İyi Yemek Kitapları' yarışmasına da doğrudan katılmaya hak kazandı.
 
Yarışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Kapadokya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şef Melih İçigen, "Profesyonel mutfaklarda başlayan yolculuğumuzun akademiyle bütünleşmesi sonucu daha bilimsel hal alan kitabımız, özellikle geleneksel pişirme yöntemlerini vurgulaması açısından oldukça faydalı bilgileri içeriyor. 
 
Eserimiz dünyada yemek kitaplarının Nobel'i olarak bilinen 'Gourmand World Cookbook Awards 2021'de kazananlar listesinde yerini alması okulumuz ve bizler için oldukça gurur verici. Bu süreçte tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler