Restoran Açmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir

Restoran Açmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir

Şehrin en iyi restoranlarından birine sahip olabilmek için misafirler için kolay kullanıma sahip Sipariş Verme Opsiyonları kurmak ve gruplara özel memnuniyet odaklı farklı se..

Yeni açılan bir restoran nasıl başarılı olur? Yeni bir restoranın başarılı olması için yapılması gerekenler nelerdir?
 
*** Yeni restoran açmadan önce restoran konseptinizi ve misafirlerinize sunmak istediğiniz mutfak konseptinizi ve yiyecek menüsünü bölgenizi araştırarak çok iyi seçiniz.
 
*** Şehrin en iyi restoranlarından birine sahip olabilmek için misafirler için kolay kullanıma sahip sipariş verme opsiyonları kurmak ve gruplara özel memnuniyet odaklı farklı seçenekli menüler sunmaya çalışınız.
 
*** Kişiler ve gruplara özel organize programlarda alternatifsiz en iyi seçenekleri hazırlamak ve restoran yönetiminde bire bir hizmet seçenekleri ile vazgeçilmez olmayı başarmaya çalşınız.
 
*** Başarı odaklı Yeni bir restoran açmadan önce şehirde eksik olan restoran konseptini keşfetmek ve en başarılı restoranlardan olabilmek için daha önceden hedeflediğiniz hizmet alanlarınızda ve resmi, ticari boyutlarının resmi gayri resmi araştırınız.
 
*** Yeni restoran için ilk baştan aktivite & banquet menüleri, örnek restoran menüleri, kış menüsü ve menü çeşitlerinde gruplar için işletmenizi maddi ve manevi sorunlardan korumak için organizasyon anlaşma metnini hazırlayınız.
 
*** Yeni restoranı açmadan ve hedeflerinizi ilan etmeden önce resmi kurumlardan hizmet portföyündeki özelliklerin ruhsatlarını, (açık alan, kapalı alan, masa sayısı, alkol ruhsatı, çalışma saatleri, vb.) Alıp alamayacağınızı önceden kontrol ediniz
 
*** Yeni restoranınızda kesin başarı için yarı yolda kalmamak amacı ile önce kendiniz bir bütçe oluşturun. Daha sonra gastronomi danışmanlığında bir bilene yeni restoranın özelliklerini anlatarak Yeni Restoran Bütçesi oluşturmasını isteyin. Size sunulan restoran bütçesini konuya vakıf olan kişiler ile (mimar, mühendis, demirbaş giderler, vb.) tetkik ederek doğrulayınız.
 
*** Yeni restoran açarken en çok yapılan hatalara düşmemek için kendi hazırladığınız bütçe ile diğer bütçelerin doğruluk oranlarını kıyaslayınız. _+ %20 yanılma payı koyarak maddi durumunuzu ayarlayarak yeni restoran projenize başlayın. 
 
*** Yeni restoran projenize başlamadan önce sistemin korunması, personel ve tedarik zincirindeki ödemeler için mutlaka toplam bütçenizin % 10'nunu açılıştan sonraki ilk 6 ay için kasanızda bulundurunuz.
 
*** Bölgenizde Şehrin en iyi restoranları arasına girebilmek için mutfak planlaması ve restoran işletmeciliği ve restoran yönetimi sirkülerinde sosyal medyada için kişi yada kişiler görevlendiriniz.
 
*** Hizmet standartlarında Yeni restoranınızın mevcut mutfak trendlerini, yeni gastronomi trendlerini, restoran trendlerini ve yemek trendleri ile pazarlama trendlerini takip ediniz veya ettiriniz.
 
*** Büyük hedefler ile Yeni açılacak ve en iyi restoranlar arasına girme amacı ile restoran yönetimini ve mutfak yönetimi ile restoran işletmeciliğinde misafir memnuniyeti odaklı menü planlamasını da dikkate alarak mutfak eğitimlerine öncelik veriniz.
 
*** Yeni restoranınızın mutfak çeşitleri, mutfak bölümleri ve pişirme ekipmanları gibi mevcut özelliklerini ve konseptini ön planda tutarak alternatif getiri ve kazanç sağlayabileceğiniz departmanlar oluşturmak. (paket catering hizmetleri, ziyafet organizasyonu, paket siparişler)
 
*** Yukarıda belirtilmiş olan ve yazı içeriğindeki diğer etiketlenmiş konular ile ilgili alanlarda daha fazla bilgi edinerek gastronomi danışmanlığı alanında hizmet almak ve daha fazlası için iletişim bilgilerimden tarafım ile bağlantıya geçebilirsiniz.
 
Kaynak:
Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir'in resmi web sitesinde "yeni açılan bir restoran nasıl başarılı olur" makalesi. 
 

Yeni açılan bir restoran nasıl başarılı olur? Yeni bir restoranın başarılı olması için yapılması gerekenler nelerdir?

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler