Balık Bolluğu Yaşanıyor! Balık Fiyatları Ne Kadar?

Balık Bolluğu Yaşanıyor! Balık Fiyatları Ne Kadar?

Şu anda o da tezgahlarda bol. Çupra, levrekte çiftlik balıkları tanesi 35 Lira. Havalar böyle giderse Balık Fiyatları biraz daha aşağı düşer. İstavrit 25 lira. Hava lodos olunca kayıkla ağ..

Balık Bolluğu Yaşanıyor! Balık Fiyatları Ne Kadar?
 
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde balık halinde balık bolluğu yaşanıyor.
 
Marmara ve Karadeniz’de lodos etkisini kaybetmesi Balık tezgahlarını balıkla doldurdu. Balık haline gelen balık miktarının çok olmasının etiketlere de yansıdığını belirten balıkçı Barış Yıldız, "Havalar iyi oldu biraz. Lodos dindi.
 
Şu anda Karadeniz'den hamsi geliyor. Hamsinin kilosu 35 liraya düştü. Bir de bizim burada yerli Kolarit Balığı geldi, kolyozun küçüğüdür, kilosu 25 liradır. 
 
Şu anda o da tezgahlarda bol. Çupra, levrekte çiftlik balıkları tanesi 35 Lira. Havalar böyle giderse Balık Fiyatları biraz daha aşağı düşer. İstavrit 25 lira. Hava lodos olunca kayıkla ağ atılmıyor, balık az geliyor bu da fiyatlara yansıyor. Böyle giderse vatandaşlarımız uygun fiyata balık yer" dedi.
 
Balık Bolluğu Yaşanıyor! Balık Fiyatları Ne Kadar?
En İyi Balık Yemeklerinden Hamsi Tava Tarifi
Hamsi Tava Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
*   1 Kg Hamsi
*   1 Çay Bardağı Zeytinyağı
*   1 Su Bardağı Mısır Unu
*   1 Adet Limon
*   2 Çay Kaşığı Tuz
 
Hamsi Tava Yapılış Tarifi
 
Hamsiler ayıklanarak yıkanır ve tuzlanır. Hamsinin iki tarafı da unlanır. Bir tavada yağ kızdırılır.
Hamsiler tavaya düzgün bir şekilde yerleştirilir. 
Hamsiler kızartılır. Tavanın kendi kapağı ile çevrilerek diğer tarafı da aynı şekilde kızartılır servis tabağına alınır üzerine limon sıkılır.

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler