Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!

Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!

Epsilon, Aralık 2021’de kişisel gelişimden psikolojiye, uygarlık tarihinden ilham veren yaşam öykülerine renkli bir seçki yayımladı. Epsilon logolu tüm kitaplar raflarda ve internet..

Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!
 
Epsilon, Aralık 2021’de kişisel gelişimden psikolojiye, uygarlık tarihinden ilham veren yaşam öykülerine renkli bir seçki yayımladı. Kültür ve sanat haberlerinde Epsilon logolu tüm kitaplar raflarda ve internet satış sitelerinde!
 
Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!Büyük Panda ve Küçük Ejderha
James Norbury
 
Onlar, soğuk mevsimlerin sisi etraflarını sararken yere uzanıp parıldayan yıldızlara bakarak uykuya dalan iki dost. Nihayet bahar kapıyı çaldığında, sıcacık bir günün doğuşunu izlerken kendilerini bekleyenin bambaşka bir yolculuk olduğunu anlarlar.
 
Büyük Panda ve Küçük Ejderha’nın dört mevsim süren büyüleyici serüveni işte böyle başlar. Yol zaman zaman çetin virajlarıyla baş döndürse de her kayboluşun yeni bir keşfe kapı araladığını fark edip ândaki mutluluğu yakalamayı başaracaklardır. Çok geçmeden her ikisinin de farkına varacağı gibi bu kıymetli yol arkadaşlığı, yaşamı olanca zorluğu ve belirsizliğiyle göğüsleyip sevmeyi öğretecek gerçek bir armağandır.
 
Yazar ve ressam James Norbury, Büyük Panda ve Küçük Ejderha’da yaşamının en güç dönemlerinde yeniden doğrulmasını sağlayan Budist felsefenin güçlü maneviyatı ışığında eşsiz bir yol hikâyesi yazıp resmediyor.
 
Yediden yetmişe, yolunu kaybeden herkesin elinden tutması ümidiyle…
 
Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!Hayatın Tüm Renkleri
Lisa Aisato
 
Bir hayata neler sığar? Çocukluğun hayal dolu oyunları ve iz bırakan yaraları. Gençliğin arayışları ve fırtınaları. Daha biz büyüyemeden kapımıza dayanan yetişkinlik. Aldığımız tüm kararlar ve yapmaktan korktuğumuz tüm seçimler. Ailemize katılan yeni sesler ve zamanla yüzlerini unutmaya başladıklarımız. Ve bir gün bizim de o yüzlere katılacak olmamız. Hayat, içinde sonsuzluğu taşıyan bir avuç an.
 
Norveçli ünlü yazar ve çizer Lisa Aisato, Hayatın Tüm Renkleri’nde yaşamın büyük küçük tüm bu anlarını şiirsel dili ve büyüleyici çizimleriyle kâğıda döküyor.
 
İnsan hayatının ortak evrelerini ve duygularını –sevgiyi, kederi, endişeyi ve neşeyi– kendine has üslubuyla altı bölümde ele alan Aisato, acı-tatlı hatıralarımıza farklı gözlerle bakmamızı sağlıyor. Hayatın Tüm Renkleri, bize sunulan bu kısa ve benzersiz vaktin değerini yeniden hatırlatan eşsiz bir eser.
 
Uzun zamandır en iyi çizimlerimi bir araya getirebileceğim bir koleksiyon kitabı hazırlamanın hayalini kuruyordum. Şimdi o kitap sizin ellerinizde. Hayatın Tüm Renkleri’nde çizerlik hayatım boyunca resmettiğim zengin içerikli birçok görseli derlemeye çalıştım. 
 
İçerisinde hem daha önce hiçbir dergide veya gazetede yer almamış hem de Dagbladet ’da ve başka kitaplarımda yayımlanmış çizimler bulunuyor. Günler boyunca koleksiyonun üzerinden geçtim, elemeler yaptım ve çok zaman geçmeden fark ettim ki aslında seçtiğim bu çizimlerle ortaya koyduğum şey hayatın ta kendisiydi. Kitaptaki çizimlere insan hayatının evrelerini anlatan bir hikâye eşlik ediyor. 
 
Başlangıç noktam elbette kendi hayatımdı ama süreç boyunca yakınımdaki insanlara da hayatlarındaki en önemli anları sormayı ihmal etmedim. Çocukluğun renkli dünyası,  oyunları ve ciddiyeti, hassas ve kaotik gençlik yılları, yetişkinliğin ağırlığı, yaşlılığın özgürlüğü, özlemleri ve bilgeliği. Bu kitabın asıl kaynağı görselleri, metin siz sayfaları çevirirken elinizden tutup size sadece eşlik edebilir.
 
Resmedilen her şeyde kendinizi bulamayabilirsiniz, yine de umarım gördükleriniz kalbinize dokunur ve benim kitabı çalışırken aldığım keyif kadar siz de zevk alırsınız. 
 
Lisa Aisato
 
Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!Her Koşulda Ebeveynlik
Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk / Söyleşi: Emre Dorman
 
Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, çocukluk ve ergenlikte bilişsel- sosyal-duygusal gelişim, mizaç-kişilik, psikolojik sağlamlık, ebeveynlik ve mizaca uygun çocuk yetiştirme alanlarında uzmanlaşmıştır. Gelişimsel psikoloji profesörü ve klinik psikolog olan Selçuk, çalışmalarında, çocuk ve gençlerin psikolojik sağlığına ve gelişimine etki eden ebeveyn tutumlarını ve diğer çevresel unsurları inceliyor, bu konularda seminer ve eğitimler veriyor.
 
Ayşe Bilge Selçuk’un insan doğası ve gelişim süreçleri üzerine kaleme aldığı ilk kitabı İnsan Her Koşulda 2019 yılında yayımlandı. Bilimsel dergi ve kitaplarda yer alan çok sayıda yayını ve kongre konuşmasının yanı sıra Ana-Babalık: Kuram ve Araştırma kitabının editörlerinden.
 
Çocukların psikolojik gelişimi ve sağlığına yönelik araştırmaları sebebiyle Ayşe Bilge Selçuk’a 2015-2018’de Queensland Üniversitesi tarafından Onursal Kıdemli Araştırmacı unvanı, 2009 yılında Prof. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Ödülü verildi. Halen Korto Psikoloji’de psikolog olarak anne-babalar ve ailelerle çalışıyor ve ebeveynlere danışmanlık veriyor.
 
Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!Medeniyetlerin Şafağı - Akdeniz'in Öyküsü
Töre Sivrioğlu
 
Akdeniz’in öyküsünü anlatmak, kayıp kıtaların, tek bir iz bırakmadan yok olan medeniyetlerin, Antik Yunan’la Mısır’ın, cennetten kovulanlarla tek gözlü devlerin ve daha nicelerinin öyküsünü de anlatmaktır.
 
Bugün masmavi suları, kıyı boyunca uzanan kayalarının büyüleyici doğası, şirin makileri, turunçgilleri ve zeytinlikleriyle herkesi büyüleyen Akdeniz havzası, milyonlarca yıl önce yakıcı güneşin kavurduğu çöller, bozkırlar ve giderek kuruyan tuz göllerinden ibaretti. 
 
Ancak jeolojik açıdan göz kırpmak kadar kısa olarak tanımlanabilecek bir süre içinde suları yükseldi, kara parçalarını aştı ve insanlık tarihinin en büyüleyici medeniyetlerine yaşam kaynağı oldu. O dönemlerde yapılan keşiflere hâlâ çok şey borçlu olduğumuz gibi bahsi geçen antik uygarlıklardan yadigâr gizemleri de çözmüş sayılmayız. Benzersiz bir hayal gücünün ürünü olan mitolojik anlatılarsa dünyanın en güzel masalları olarak gökkubbede tınlamaya devam ediyor.
 
Arkeolog Töre Sivrioğlu’nun rehberliğinde yapacağınız bu gezi, bir uygarlık tarihi okumasından çok benzersiz bir gizem avı…
 
Okurunu bundan altı milyon yıl öncesine götüren bu masalsı zaman yolculuğuna hoş geldiniz!
 
Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!Sıfırla: Hayata Yeniden Başla
Gordon Korman
 
Hafızanı Kaybet, Gerçek Kimliğini Bul
 
SLACKER
Merakla okuyacağınız bir gençlik romanı. Kapağı bir kere açtıktan sonra elinizden düşüremeyeceksiniz. 
Booklist
 
Mizah ve ironi yüklü, son derece ilham verici. 
Publishers Weeky
 
SWINDLE
Sarsıcı ve sürükleyici bir macera. 
Chicago Tribune
 
Baştan sona ustalıkla kurgulanmış. 
School Library Journal
 
UNGIFTED
Ezilenlerin ve zorbalığa uğrayanların kazandığını görmek isteyenler için umut verici. 
Voya
 
Komik ve düşündürücü. 
Publishers Weeky
 
SCHOOLED
Hayattaki konumunuzu, nasıl biri olduğunuzu sorgulamanıza sebep olacak güçlü ve karmaşık bir başkarakter. 
Booklist Popüler Yorum
 
Epsilon, 2021’i Rengârenk Bir Kitap Seçkisiyle Uğurluyor!Yeni Yıl Yeni Hayat
Debbie Macomber
 
Kitapları tüm dünyada onlarca dile çevrilen ve satış rekorları kıran New York Times çoksatan yazarı Debbie Macomber’dan yürekleri ısıtacak bir kış romanı.
 
Cesur adımlar atarak kendini aramaktan vazgeçmeyenlere...
 
Debbie Macomber'in, aşkın, değişmesi en zor hayatları bile nasıl değiştirip güzelleştirdiğini ve güçlü aile bağlarının dönüştürücü etkisini anlattığı yeni romanı okurlarıyla buluşuyor. Başarılı bir iş insanı olan Everly çalıştığı şirkette stresli günler geçirmektedir. Ortağı Jack onu bu stresten kurtarmak ister ve yılbaşı öncesinde bir aylığına izin alıp Everly'i tatile gitmesi için ikna eder. 
 
Jack, asistanı Annette’e Everly için sıcak ülkelerden birinde lüks bir gemi yolculuğu ayarlamasını söyler. Ancak Annette’in gizli bir intikam planı vardır. Everly için ayarladığı tur, lüks bir gemi turu değil, Amazon ormanlarında bir eğitim gezisidir ve yetişkinlerin yaz kampından farksızdır:
 
İnternet yok, telefon yok, kamaralarda kilit yok. Everly bir kâbus gibi başlayan on beş günlük bu yolculuğun hayatını tamamıyla değiştireceğinden habersizdir.
 
Yeni Yıl Yeni Hayat, Amazon ormanlarının muhteşem doğasından Indiana’daki sıcacık bir aile ortamına uzanan aşk, umut ve macera dolu bir yeniden doğuş hikâyesi...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler