Ageb Mutfak Yarışmasında Madalyalar Sahiplerini Buldu

Ageb Mutfak Yarışmasında Madalyalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Aşçılar Federasyonuna bağlı 32 dernekten biri olan Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneğinin organize ettiği, Antalya’da gerçekleşen ve 14 üniversi..

Ageb Mutfak Yarışmasında Madalyalar Sahiplerini Buldu
 
Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğrencileri 28. AGEB Mutfak Yarışması’nda büyük gurur kaynağı oldu.
 
Türkiye Aşçılar Federasyonuna bağlı 32 dernekten biri olan Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneğinin organize ettiği, Antalya’da gerçekleşen ve 14 üniversitenin katıldığı 28. AGEB Mutfak Yarışması’nda PAÜ’yü temsilen katılan Aşçılık Programı öğrencileri; 
 
Mehmet Akkaya, Yavuz Öz, İrem Kılıç’tan oluşan takım 2’inci oldu. Ayrıca, Altın Şef Yarışması’nda iki PAÜ Takımı 3’üncü olurken, milli takım seçmelerine katılan PAÜ öğrencisi Ahmet Genç ise 3’üncü oldu. 
 
Milli takıma seçilen PAÜ öğrencisi Ahmet Genç ile birlikte yemek yarışmasında derece elde eden tüm PAÜ takımları Denizli ve Pamukkale Üniversitesi Yönetimine büyük gurur yaşattı.
 
Gelen dereceler ile ilgili duygularını dile getiren PAÜ Tavas MYO Aşçılık Programı Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Nusret Ercan Şenlikci, şunları dile getirdi:
 
“Yarışmaya katkılarından dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan olmak üzere Tavas Kaymakamımız Mutlu Köksal, Tavas Belediye Başkanımız Hüseyin İnamlık, Tavas MYO Müdürümüz Prof. Dr. Abdullah Akdoğan, Aşçılık Programı öğretim elemanlarımıza çok teşekkür ederim.
 
Öğrencilerimizin yarışmada elde ettiği dereceler bizleri gururlandırdı ve çok mutlu etti. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum”


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler