Gastronomi Turizminde

Gastronomi Turizminde "Şırdan" Aranan Lezzet

Turkiye turizm haberlerinde ve gastronomi haberlerinden yer alan bilgilere göre 'Uçakla gelip şırdan yiyip dönüyorlar' Şırdancı Emin Kertiş, talebin çok yüksek olduğunu belirtti. Kertiş..

Emin Kertiş; Gastronomi Turizminde "Şırdan" Aranan Lezzet
 
Yerli ve yabancı turistler binlerce kilometre uzaktan Adana'nın meşhur yemeği olan şırdanı tatmak için geliyor
     
Türkiye'deki birçok mezbahada günlük kesilen binlerce küçükbaş hayvanın sakatatları çiğ olarak Adana'ya getiriliyor. Eskiden gariban yemeği olan ancak son dönemde lüks hale giren en iyi sakatat yemeklerinden şırdan, altın çağını yaşıyor. Sosyal medyanın da etkisiyle yerli ve yabancı turistler binlerce kilometre uzaktan şırdanı tatmak için geliyor.
 
Turkiye turizm haberlerinde ve gastronomi haberlerinden yer alan bilgilere göre 'Uçakla gelip şırdan yiyip dönüyorlar'
 
Şırdancı Emin Kertiş, talebin çok yüksek olduğunu belirtti. Kertiş, yaz mevsimiyle birlikte satışlarının da arttığını söyleyerek, 'Türkiye'den birçok insan bu lezzeti tatmak için geliyor. Şu an Türkiye'nin birçok iline de kargoyla şırdan gönderiyoruz. 
 
Yurt dışından dahi talep var. Bazı insanlar ise uçakla geliyor şırdan, kebap yiyip geri dönüyor. Önyargıyla gelip tadını beğenen çok fazla insan da var' diye konuştu. Emin Kertiş, yöresel mutfaklarımızda şırdanın tescillenmesi gerektiğini de kaydetti.
 
Muğla'nın Bodrum ilçesinden gelen Adnan Taşdemir, "Adana'ya tatile geldik. Daha eve gitmeden şırdancıya geldim. Bin kilometredir bu şırdanın hasretiyle geldim' ifadelerini kullandı.
 
Esma Taşdemir ise şırdanı çok sevdiğini söyleyerek herkese şırdan yemeyi tavsiye etti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler