Pırasanın Faydaları Nelerdir?

Pırasanın Faydaları Nelerdir?

Pırasayı ister çiğ ister de pişirerek tüketebilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu birkaç madde sayesinde kan damarlarının korunmasında da rol oynamaktadır. Bunun yanında lif bakımından...

Pırasanın Faydaları Nelerdir?
 
Soğan ve sarımsağın geldiği familyadan gelen pırasanın saymakla bitmeyen faydaları vardır. Biz de Türk aşçı haberleri ekibi olarak sizlere bu faydalardan birkaçını yazımızda derledik.
 
Pırasayı ister çiğ ister de pişirerek tüketebilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu birkaç madde sayesinde kan damarlarının korunmasında da rol oynamaktadır. Bunun yanında lif bakımından zengin olduğu için diyetisyenlerin önerdiği diyet listelerinin başında gelmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için de sağlıklı beslenmek isteyenlerin başlıca tercihlerindendir.
 
Pırasanın Faydaları Nelerdir?
Yemeklerde zeytinyağıyla harmanlandığı zaman oldukça lezzetli olmaktadır. Çoğu çocuk tarafından pek sevilmese de barındırdığı faydalar sayesinde tüketilmesi gereken besinlerdendir. Pırasanın kanseri önlemede önemli bir faktör olduğunun araştırmaları halen devam etmektedir.
 
Bunun öne sürülmesininim sebeplerinden birisi içerisinde bulundurduğu inülin bitkilerin enerji depolamasında rol oynar ve nişasta gibi karbonhidratların yerine geçmektedir. İnülinin DNA’yı mutasyonlara karşı koruyarak bu sebepten ötürü kanseri önlediği bilinmektedir.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler