Patlıcan Böreği

Patlıcan Böreği

Afyon mutfağında Patlıcan Böreği nasıl yapılır? Evde Patlıcan Böreği yapmak için hangi malzemelere ihtiyaç vardır. Yöresel mutfaklardan Afyon mutfağında Patlıcan Böreğinin özellikleri nelerdir?

Patlıcan Böreği Nasıl Yapılır?Patlıcan Böreği nedir? Afyon mutfağında Patlıcan Böreği nasıl yapılır? Evde Patlıcan Böreği yapmak için hangi malzemelere ihtiyaç vardır. Yöresel mutfaklardan Afyon mutfağında Patlıcan Böreği yaparken nelere dikkat edilir?
 
Türk aşçı haberleri olarak araştırdık ve sn. Tolunay Sandıkçıoğlu hocamızın sosyal ağında bulduk...
 
Patlıcan Böreği Nasıl Yapılır?
 
Afyon'a ait Patlıcan Böreği adlı börek. Kendisi biraz tepsi kebabını andıran çok farklı ve çok lezzetli bir yemek. Az bilinen bu yemeğin tarifi ise şöyle: 
 
5-6 patlıcanı alaca soyup bütün olarak kızartın. Diğer tarafta yarım kilo kıyma, biraz maydanoz, 2 yumurta, karabiber, kırmızı biber ve tuzu karıştırıp bir harç hazırlayın. 
 
Kızaran patlıcanları bıçakla ufak ufak kıyın. Mevsimiyse içine bir adet domates de doğrayabilirsiniz. 
 
Hazırlanan kıymalı harcı ikiye bölün, yarısını patlıcanlara ilave edip iyice karıştırın. 
 
Bir tepsiye patlıcanlı karışımı yayıp üzerine kalan kıymalı harcı ilave edin. 
 
Üzerini halka şeklinde dilimlenmiş domates ve yeşil biberle süsleyip fırına verin. 
 
Not: 
İlgili yazı sn. Tolunay Sandıkçıoğlu hocamızın sosyal ağından alınmıştır. Türk aşçı haberleri olarak bu faydalı mutfak bilgilerini paylaştığı için teşekkür ederiz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler