İstanbul Mutfak Günlerinde Madalyalar Sahiplerini Buldu

İstanbul Mutfak Günlerinde Madalyalar Sahiplerini Buldu

Türk aşçı haberleri olarak Türkiye gastronomi haberlerinde ve yemek yarışmalarında edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi. 22 ülkeden 1056..

,Aşçılık ,Millî Takım,gari,aşçı haber,yemek yarışmaları
İstanbul Mutfak Günlerinde Madalyalar Sahiplerini Buldu
 
Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) ve Tuzla Belediyesi iş birliği ile bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali İstanbul Mutfak Günleri Yemek Yarışmasında, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Adapazarı Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri iki altın, bir gümüş madalya kazandılar.
 
Türk aşçı haberleri olarak Türkiye gastronomi haberlerinde ve yemek yarışmalarında kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi...
 
22 ülkeden 1056 katılımcının yarıştığı üç gün süren etkinlikte, 92 kişilik jüri 78 kategoride değerlendirme yaptı. Etkinlik alanında her 30 dakikada bir deniz mahsulleri ve tatlı çeşitlerine kadar birbirinden farklı kategorilerde yarışan yarışmacılar için 21 mutfak kuruldu. 
 
Türkiye Aşçılık Millî Takımı üyelerinden oluşan jüri, değerlendirme masalarında puanlama yaparken, ziyaretçiler için de tadım masaları hazırlandı. Birbirinden farklı hünerlerin sergilendiği "Mutfakta Artistik Sanat" çalışmaları için de ayrı bir bölümün yer aldığı, İstanbul Tuzla’da gerçekleştirilen yarışmaya Sakarya’dan iki okulumuz katılım sağladı.
 
İki Altın Bir Gümüş Madalya
 
İstanbul Mutfak Günlerinde Madalyalar Sahiplerini Buldu
Uluslararası Gastronomi Festivali Mutfak Günleri Yemek Yarışmasına katılan Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Adapazarı Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iki altın bir gümüş madalya kazandı.
 
Minik öğrenciler yerli malı haftasını kutladı
 
Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisi Ecemnur Güngör Ana Yemek Kategorisinde Balık Tabağı ile ‘Dünya İkincisi’ olarak gümüş madalya ve 12.sınıf öğrencisi Sıla Şahin Tatlı Kategorisinde Tatlı Tabağı ile ‘Dünya Şampiyonu’ olarak altın madalya; Adapazarı Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Metehan Kocukoğlu Balık Tabağı kategorisinde ‘Dünya Şampiyonu’ olarak altın madalya kazanarak Sakarya’ya büyük gurur yaşattılar.
 
"Şampiyonlarımızı Tebrik Ederiz"
 
Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Uluslararası alanda üç temel etkinlikten biri olan yarışmanın yemek yapmak, yaptığı yemeği sunmak, mutfakta yetişmek ve işinin ehli olmak noktasında çok önemli olduğunu ve okullarımızın bu alandaki çalışmalarının çok kıymetli olduğunu belirtti. 
 
Türkiye Aşçılık Millî Takımı üyelerinden oluşan jürinin değerlendirdiği yarışmadan iki şampiyonluk ve bir ikincilikle dönen okulları tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Savaşçı; “Öğrencilerimizin becerilerini geliştirerek mutfak sanatını ve mesleki çalışmaları ileri taşımak nitelikli istihdam için önceliğimizdir.” dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler