Depremzede Girişimcilere Destek

Depremzede Girişimcilere Destek "Pizza İl Forno"

Gökmen Gastronomi bünyesinde bulunan restoran zinciri Pizza İl Forno, şu anda 20 noktada hizmet veriyor. Kuruluşunun 10. yılında şube sayısını 35’e çıkarmayı...

Pizza İl Forno'dan Depremzede Girişimcilere Destek....
 
10. yılında yeni şubelerle büyümesini sürdüren Pizza İl Forno, depremden etkilenen 11 ilde girişimcilere destek olup, istihdama katkı sağlayacak.
 
Pizza restoran zincirinden depremzede girişimcilere anlamlı destek!
 
Gökmen Gastronomi bünyesinde bulunan restoran zinciri Pizza İl Forno, şu anda 20 noktada hizmet veriyor. Kuruluşunun 10. yılında şube sayısını 35’e çıkarmayı hedefleyen marka, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde franchise modeliyle büyümesini sürdürüyor. 
 
Şirket olarak, depremden etkilenen 11 ilde açılacak şubelerden, herhangi bir franchise giriş bedeli talep etmeme kararı aldıklarını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, “Hem bünyemizde çalışan Adıyamanlı, Hataylı, Antepli personelin, depremde çok sayıda yakınını kayıp vermesi, hem de aile tarafımızdan Hatay’da depremden zarar görenlerin olması nedeniyle böyle bir karar aldık” dedi. 
 
Pizza İl Forno'dan Depremzede Girişimcilere Destek....
Bölgenin girişimcisine ve istihdamına katkı sağlamak istediklerini belirten Gökmen, bu kapsamda, 11 ilde açılacak yeni şubeler için girişimcilere, franchise bedeli almamak da dahil, yatırım maliyetini en aza indirecek türden ekstra destekler sunacaklarını açıkladı. 
 
2013 yılında Ankara’da doğan ve pizza konusunda gastronomi sektörüne farklı bir yaklaşım getiren Pizza İl Forno, 10 yılda 20 şubeye ulaştı. Gökmen Gastronomi bünyesinde, büyüme stratejisini hem kendi öz sermayesi hem de franchise modeliyle şubeleşme üzerine kurgulayan markanın, lokasyona ve metrekare büyüklüğüne göre değişmekle beraber, bir restoranın ortalama yatırım maliyeti 4,5 ila 6 milyon lira arasında değişiyor. 
 
Vegan, glüten free ve bitkisel içerikli menüleriyle öne çıkan Pizza İl Forno, İtalyan işi pizzalarını bu ülkenin simgelerinden “kolezyum” formundaki taş fırınlarında pişirip servis ediyor. 
 
Pizza İl Forno'dan Depremzede Girişimcilere Destek....
Pizza İl Forno markasına yatırım yapan girişimcilere, minimum yüzde %30- 35’lik bir kar marjı sunduklarını söyleyen Gökmen Gastronomi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Gökmen, yine bölgeye ve lokasyona göre değişmekle birlikte bir Pizza İl Forno restoranının aylık cirosunun ortalama 1 ila 2 milyon lira arasında olduğunu açıkladı. Yatırımın 24 - 30 ayda geri döndüğünü belirten Gökmen, franchise giriş bedelinin 75 bin dolar olduğunu ve aylık yüzde 6 royalty bedeli alındığını söyledi. 
 
Hedef; 5 yılda 100 şube
 
Gelecek 5 yılda 100 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Gökmen, girişimci adaylarında seçici davrandıklarını, bu doğrultuda özverili, işin başında durabilecek ve markayı iyi tanıyıp benimsemiş olanlarla birlikte yürümek istediklerini belirtti.
 
Pizza İl Forno'dan Depremzede Girişimcilere Destek....
Pizza İl Forno restoranı için alışveriş merkezleri ile konut veya ofis yoğunluğunun olduğu lokasyonları tercih ettiklerini söyleyen Gökmen, öncelikle hedef şehirlerin Antalya, İzmir, Bursa, Çanakkale, Mersin, Kocaeli, Sakarya, Çorlu, Tekirdağ, Kayseri, Aydın ve Muğla olduğunu, bununla birlikte Türkiye’nin 81 ilinde de bulunmak istediklerini açıkladı. 
 
Yurt dışına da açılacak
 
Pizza İl Forno markasını yurt dışına da açmayı planladıklarını ifade eden Gökmen, “Yurt dışı çalışmalarımıza Orta Asya ile başlayıp, devamında Ortadoğu ve Balkanlar’da şubeler açmayı hedefliyoruz. Bunların bir kısmını doğrudan kendimiz açacağız. Bazı ülkelerde de franchise vererek ilerleyeceğiz” dedi. 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler