Ernst De Witte Van Gogh’un Tablosunun Adını Değiştirdi

Ernst De Witte Van Gogh’un Tablosunun Adını Değiştirdi

Vincent Van Gogh’un “Kırmızı Lahana ve Soğan” olarak anılan 1887 tarihine yapılan natürmort 'unun adı, Hollanda’nın Utrecht kentinde yaşayan bir şefin soğanları, sarımsak olarak..

 
Şef Ernst De Witte Van Gogh’un Tablosunun Adını Değiştirdi
 
Van Gogh'un ünlü tablosu "Kırmızı Lahana ve Soğan" için bir şef aşçıdan müdahale geldi. Şefin incelemesinden sonra kültür ve sanat haberlerinde de yer aldığı gibi tablonun adı değişti.
 
Vincent Van Gogh’un “Kırmızı Lahana ve Soğan” olarak anılan 1887 tarihine yapılan natürmortunun adı, Hollanda’nın Utrecht kentinde yaşayan bir şefin soğanları, sarımsak olarak tanımlamasından sonra yeniden adlandırıldı.
 
Geçen yıl müzeyi ziyaret eden başarılı şef Ernst de Witte, müze personeline sebzenin isimlendirilmesinde bir karışıklık olduğundan şüphelendiğini yazdı. Ardından da Witte, karısıyla birlikte bu tablodaki soğanlı ürünler ile gerçek soğanlar arasındaki stil farklarına işaret eden bir PowerPoint sunum hazırladı.  
 
Şef ayrıca, farklı türlerin şeklini ve rengini bir videoya kaydetti.
 
Van Gogh Müzesi, kurum içi araştırma ekibi ve bağımsız bir araştırmacıyla görüştükten sonra sonunda aynı fikirde oldu ve eserin adını “Kırmızı Lahana ve Sarımsak” olarak değiştirdi. Ayrıca tablonun duvardaki ve çevrimiçi açıklamasını da güncelledi:
 
“Van Gogh daha basit bir konu seçemezdi: Biraz sarımsak ve birkaç kırmızı lahana. Ancak renk kontrastlarıyla çalışarak onları özel bir şeye dönüştürmeyi başardı.”
 
Ernst de Witte de yaşanan bu durumdan ilham alarak âdeta tablo gibi yeni yemeğini tanıttı:
 
Ernst De Witte Van Gogh’un Tablosunun Adını Değiştirdi


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler