• Türk Mutfağı Abuja'da

    Türk Mutfağı Abuja'da

  • Türk Mutfağı Abuja'da

    Türk Mutfağı Abuja'da


Türk Mutfağı Abuja'da

Nijerya'nın başkenti Abuja'da bir otelde verilen gala yemeğine yabancı misyon temsilcileri, diplomatlar ve çok sayıda Nijeryalı katıldı. Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, açılışta yaptığı...

 
Türk mutfağı Abuja'da...
 
Türk mutfağı Anadolu'nun kadim medeniyetlerinden izler taşıyor
 
Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Türk mutfak kültürünün Anadolu'nun kadim medeniyetlerinden izler taşıdığını belirtti.
 
Türkiye'nin Abuja Büyükelçiliği, "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Türk yemeklerinin tanıtıldığı etkinlikler düzenledi.
 
Cumhurbaşkanlığının himayesinde ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinde geleneksel tarifleriyle Türk mutfağı tanıtıldı.
 
Turkish-Cuisine-Chefs-Turkish-Chef-Restaurant-Consultancy-Kitchen-Consultancy
Türk Mutfağı Anadolu'nun Kadim Medeniyetlerinden İzler Taşıyor
 
Nijerya'nın başkenti Abuja'da bir otelde verilen gala yemeğine yabancı misyon temsilcileri, diplomatlar ve çok sayıda Nijeryalı katıldı.
 
Türkiye'nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, açılışta yaptığı konuşmada, dünyada Türk mutfağı ve Türk mutfak kültürünün Anadolu'nun kadim medeniyetlerinden izler taşıdığını belirtti.
 
Bayraktar, Türkiye'nin dünya mutfak siciline pek çok katkısı olduğunu dile getirerek, "Pek çok kişi, dünyanın dört bir yanında beğeniyle tüketilen yoğurdun kökeninin Türkiye'ye dayandığını bilmiyor olabilir." dedi.
 
Türk Mutfağı Abuja'da
Büyükelçi Bayraktar, her zaman misafirperverliğiyle ünlü olan Türk kültürünün sembollerinden birinin de topluluk ve dayanışma ruhunu simgeleyen Türk mutfağı olduğunu belirtti.
 
Türk Mutfağı Haftası etkinliğinin 25 Mayıs'a kadar devam edeceğini söyleyen Bayraktar, şunları kaydetti:
 
"(Bu etkinlik) Nijeryalılara ve diğer dostlarımıza Türkiye'nin çeşitliliğinin ve kültürünün tadını çıkarma fırsatı vermeyi amaçlıyor. Türk mutfağının kültürel ve tarihi geçmişi hakkında farkındalık yaratmayı da amaçlıyor."
 
Turkish-Cuisine-Chefs-Turkish-Chef-Restaurant-Consultancy-Kitchen-Consultancy
 
Türk mutfağını tanıtmaya yönelik hazırlanmış tasarım resimleri kaynağı Uluslararası ve Kıtalararası Restoran Danışmanı Ve Mutfak Danışmanı şef "Ahmet özdemir"in aşçılık kütüphanesinden alınmıştır...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler