Şefler

Şefler "Agora Lezzet Festivali"nde Buluşacak

Yemek Sihirbazlarından Muhteşem Workshoplar. Agora Lezzet Festivali’nde lezzet atölyelerinin yanı sıra alanında değerli uzman konuklar söyleşi 'leri ile festivale renk katacak.

 
Ünlü Şefler "Agora Lezzet Festivali"nde Buluşacak.....
 
Agora Alışveriş Merkezi bu yıl ilk kez düzenlenecek lezzet şölenine ev sahipliği yapacak. 2-3-4 Haziran tarihlerinde Agora Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek “Agora Lezzet Festivali” ziyaretçilere lezzet ve eğlence dolu bir hafta sonu yaşatacak. Ege mutfağından dünya mutfağına uzanan lezzet yolculuğunda keyifli atölyeler, ünlü şeflerden lezzet reçeteleri ve sürpriz etkinlikler üç gün boyunca ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunacak.
 
Agora Alışveriş Merkezi’nde ilk kez düzenlenecek festival dopdolu programı ile lezzet tutkunlarını ağırlayacak. Ücretsiz olarak düzenlenen festivali ziyaret edenler keyifli work shoplar ile yeni lezzetleri keşfederken uzman konuklar da sohbetleri ile gastronomi konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. 
 
Ünlü Şefler "Agora Lezzet Festivali"nde Buluşacak.....
Ege’den nam salmış lezzetler konunun uzmanları tarafından masaya yatırılacak iç açıcı tarifler ve lezzetler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Agora Lezzet Festivali’nde ayrıca sağlıklı beslenme ile bedensel – ruhsal arınmada beslenmenin önemi hakkında katılımcılar bilgilendirilerek “Yenilikçi Lezzetler” başlığı altında trend beslenme önerileri verilecek.
 
Yemek Sihirbazlarından Muhteşem Workshoplar
 
Organizasyonda gastronominin birleştirici gücü bir lezzet şölenine dönüşürken birbirinden değerli sanatçılar da mini konserleri ile festivalde kulakların pasını silecek. Lezzet ve eğlence dolu etkinliklerde Lezzet Sokağı Eğlence Sahnesi’nde ilk gün DJ Cemal Erkaya ve Zafer Zencirli ziyaretçilere müzik keyfi yaşatacak. En farklı fuar ve festivallerden Festivalin ilk gününde sırasıyla yetişkinler ve çocuklar için özel workshoplar ile üç ayrı özel söyleşi yapılacak. 
 
Ünlü Şefler "Agora Lezzet Festivali"nde Buluşacak.....
Gonca Topuz “Osmanlı Mutfağından Günümüze Meyveli Tatlar”, Ahmet Konya “Yeme Davranışı ve Duygular Arası İlişki”, Nurhayat Talay “Antik Ege’den Günümüze Ekmek Yapımı”, Özge Şahin “Atıksız
 
Yaşam” başlıklı sunumları ile konukların karşısında olacak. Aynı gün birbirinden lezzetli workshoplarda Şef Eyüp Gül “Baklava Hamurundan Keçi Peyniri ve Gorgonzolo Soslu Rezene Salatası”, Erhan Barili “Unsuz Patlıcanlı Lazanya”, Emre Sezen “Enginar Tatlısı” , Çiler Ezgi Odabaşıoğlu “ Fit Çikolata Yapımı”, Cookshop ise “Magnolia Yapımı” atölyelerini gerçekleştirecek.
  
Festivalin ikinci günü olan 3 Haziran Cumartesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın “Şeker Hamurundan Figür Yapımı” etkinliğiyle başlayacak ve Şef Semen Öner’in “Ege Otlu Börek Yapımı” atölyesi ile devam edecek. Etkinlikler MasterChef yarışmacılarından ünlü Şeflerden Kıvanç Karadeniz’in “Tukaş ile Basilico Fesleğenli Makarna Atölyesi” ve Şef Serpiay Salkım’ın “Feast ile Smoothie Yapımı” ile sürecek.
 
Ünlü Şefler "Agora Lezzet Festivali"nde Buluşacak.....
Ünlü İsimler Söyleşilerde Sevenleri İle Buluşacak
 
Agora Lezzet Festivali’nde lezzet atölyelerinin yanı sıra alanında değerli uzman konuklar söyleşileri ile festivale renk katacak. Festivalin ikinci gününde Diyetisyen Mehlika Öktem Boz “Lezzetli Şeyler Sağlıksız mıdır?”, ünlü astrolog Hande Kazanova “Burçlara Göre Beslenme Önerileri”, Armağan Portakal “Kahvenin Öyküsü”, Dr. Öğretim Üyesi Betül Öztürk ve Doç. Dr. Ahmet Uhri ise “ İzmir Mutfağı Kökenleri ve Ege Mutfağı” söyleşisi yapılacak. Gün boyunca eğlence sokağında DJ Cemal Erkaya ve Tin Pan ise müzik şöleni yaşatmaya devam ederken Ateş Gösterisi de katılımcılara eğlence dolu bir akşam yaşatacak.
 
4 Haziran Pazar gününe de Serdar Çelenk’in “Gastronomi Turizmi” sunumu ile keyifli lezzet noktalarına doğru özel bir başlangıç yapılacak. Ardından sağlıklı beslenmede yeni bir alternatif beslenme yöntemi olan “Glutensiz Beslenme” konusu ile Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni Derya Zünbülcan konuklarla buluşacak. Sunumlar özel bir nefes terapisi ile taçlanacak ve Gönül Erkut’un “Nefes ve Beslenme” söyleşisi ile son bulacak.  
 
Ünlü Şefler "Agora Lezzet Festivali"nde Buluşacak.....
Festivalin son gününde de birbirinden özel lezzet atölyeleri devam edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası yine çocuklara “Şeker Hamurundan Figür Yapımı Atölyesi”, La Jolies Patisserie ise “Pasta Süsleme Atölyesi” gerçekleştirecek. 
 
Ayrıca “Sushico Sushi Yapımı”, “Local Cups Kahve Yapımı”, MasterChef yarışmacılarından Şef Faruk Batuhan Öner “ Özgün Zeytin ile Asma Yapraklı Enginar Dolması”, Dr.Öğr. Üyesi Şef Emrah Köksal Sezgin ve Öğr. Gör.Dr.Ahu Sezgin ise “ Ege Mutfağı’nın Dünü, Bugünü ve Yarını” söyleşisi eşliğinde “İnovatif İzmir Lezzetleri Seçkisi”ni hazırlayarak katılımcıların tadını damaklarda bırakacak bir etkinlik gerçekleştirecek.  
 
Üç günlük lezzet şöleninin son gününde Gaffers Band konseri ve Bachata dans grupları da müzik ziyafetiyle katılımcılara unutamayacakları bir gün yaşatacak. 
 
Festival boyunca ayrıca Gökhan Öztimur’un “Lezzetli Fotoğraflar Sergisi” ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Lezzet Festivaline Özel Lezzetli İndirimler
 
Agora Lezzet Festivali’nde üç gün boyunca en özel markalar özel indirimli lezzetleri ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Big Chefs, Bisquitte, Burger King, Caribou Coffee, Cookshop, Pasaport Pizza, Özsüt, Pizza Romanza, Köfteci Ramiz, Subway, Moy Cafe, Tavuk Dünyası, Paperdelle, Sushi Co, The Hunger, Bursa Kebap Evi ve Mc Donalds çeşitli oranlarda festival katılımcılarına indirim sağlayacaklar. Ayrıca, Bursa Kebap Evi, Cookshop, Local Cups, Mc Donalds, Özsüt, Pappardelle, Pasaport Pizza, Pizza Romanza, Köfteci Ramiz, Reyhan Pastanesi, Sushico, The Hunger lezzetseverlere festivale özel ikramları ile sürprizler yapacaklar.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler