Lapseki Kiraz Festivali

Lapseki Kiraz Festivali

Lapseki Belediyesince bu yıl 38'incisi düzenlenen Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında "Türk Mutfağı Yemek Yarışmaları" düzenlendi.Belediye Sosyal Tesisleri'nde 3 kategoride yapılan yarışmaya 12 kişi...

 
Lapseki Belediyesi tarafından düzenlenen en iyi fuar ve festivallerden Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Türk Mutfağı Yemek Yarışması'na 12 kişi katıldı. 
 
Yarışmada ana yemek kategorisinde ganniş yemeği ile Mihriye Akbıyık, tatlı kategorisinde fırında sütlaç tatlısı ile Neriman Balta, hamur işi kategorisinde ise su böreği ile Filiz Yılmaz birinci oldu. Dereceye girenlere ödülleri Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve diğer yetkililer tarafından verildi.
 
Lapseki Kiraz Festivali
Lapseki Belediyesince Lapseki Kiraz Festivalinde bu yıl 38'incisi düzenlenen Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında "Türk Mutfağı Yemek Yarışmaları" düzenlendi.Belediye Sosyal Tesisleri'nde 3 kategoride yapılan yarışmaya 12 kişi katıldı.
 
Ana yemek kategorisinde birinciliği ganniş yemeği ile Mihriye Akbıyık elde ederken, tatlı kategorisinde ise fırında sütlaç tatlısı ile Neriman Balta birinci oldu. Hamur işi kategorisinde birinciliği su böreği ile Filiz Yılmaz kazandı.
 
Lapseki Kiraz Festivali
Dereceye girenlere ödülleri Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Çelik, Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Kafadar ve Lapseki SODAM Müdürü Makbule Sargın tarafından verildi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler