Şef Fatih Tutak ve GALLADA ve Topside Bar Açıldı...

İpek Yolu mutfağı dediğimiz, bu inanılmaz konsepti nasıl keşfettiğine dair pek çok harika hikaye var. Burada bu konseptin şimdi nasıl gerçeğe dönüştüğü 'nü ve hızla İstanbul'un en..

 
The Peninsula Istanbul ve Şefi Fatih Tutak’ın ev sahipliğinde Gallada ve Topside Bar'ın açılışı özel bir davetle gerçekleşti...
 
Tarihi Yarımada manzarasına hakim konumu ile Boğaz’ın en göz alıcı noktalarından birinde yer alan The Peninsula Istanbul’un, tarihî yolcu terminali binasının manzarasıyla büyüleyen terasında bulunan GALLADA ve Topside Bar misafirlerine yenilikçi Türk-Asya mutfağına ait menüsünü özel bir davet ile tanıttı.
 
Türk aşçı haberleri ve güncel mutfak haberleri olarak kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre;
 
The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H. Crook ve GALLADA Direktör Şefi Fatih Tutak’ın ilham verici konuşmalarıyla başlayan açılış partisinde konuklar, dünyaca ünlü DJ grubu Avangart Tabldot performansı ile keyifli bir akşam geçirdi. The Peninsula Istanbul GALLADA ve Topside Bar’ın yenilikçi konseptte hazırlanan etkinlikleri ve paylaşılmak üzere tasarlanmış özel menüsü misafirlerin büyük beğenisini kazandı.
 
The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan H. Crook "GALLADA'nın açılışı için burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu akşam İstanbul'da GALLADA'nın resmi açılışını kutlarken, The Hong Kong and Shanghai Hotels, Limited (HSH) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Clement Kwok'un da bize katılmasından onur duyduk. Özellikle bu akşam, Fatih Tutak ile bu eşsiz ortaklığın geliştirilmesinde büyük rol oynayan HSH Yiyecek ve İçecek operasyonundan sorumlu Başkan Yardımcımız James Overbaugh da burada olduğu için çok şanslıyız. 
 
GALLADA bir yolculuğu temsil ediyor...
 
Fatih'in, İstanbul ve Çin arasındaki yolculuğu anlatan; İpek Yolu mutfağı dediğimiz, bu inanılmaz konsepti nasıl keşfettiğine dair pek çok harika hikaye var. Burada bu konseptin şimdi nasıl gerçeğe dönüştüğünü ve hızla İstanbul'un en iyi restoranlarından biri olarak tanınan benzersiz yemek deneyimini nasıl geliştirdiğini görmek heyecan verici. Fatih’in yanı sıra bu muhteşem ekibe de teşekkür etmek istiyorum." sözleriyle GALLADA ve Topside Bar açılışı ile ilgili duygularını aktardı.
 
 
Şef Direktör Fatih Tutak GALLADA ve Topside Bar açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında; “16 yılı aşkın Asya maceramın sonrasında ülkeme dönerek Türk Mutfağı’nın derinlerine inebilmek ve bunu layığıyla yapabiliyor olmak en büyük hayalimdi. 
 
Gallada ile bu hayalim yeniden gerçekleşmiş oldu. The Peninsula Istanbul ile çıktığım bu heyecan verici yolculukta, sadece bir restoran değil, tüm duyularınıza hitap eden, etkileyici bir deneyim yaşamanızı mümkün kılacak bir mekân yaratmak istedik. Bu çok değerli projenin gerçekleşmesi için bana fırsat veren ve her fırsatta bana özveri ile destek veren The Peninsula Hotel grubuna, projede en büyük emeğin sahibi olan The Peninsula Istanbul ekibine, bu mutluluğu ve gururu paylaşmak için beni kırmayıp burada olan siz değerli dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.
 
The Peninsula Istanbul GALLADA ve Topside Bar
 
The Peninsula Istanbul’un tarihî yolcu terminali binasının manzarasıyla büyüleyen terasında yer alan GALLADA ve Topside Bar, misafirlerini İpek Yolu'ndan geçen Avrasya ticaret yollarının tarihi tatları, lezzetleri ve gelenekleri ile tüm bunların İstanbul ile olan bağlantısına dayanan çağdaş bir gastronomi yolculuğuna çıkarıyor.
 
Türkiye’nin İlk ve tek iki Michelin yıldızlı Şef’i Fatih Tutak GALLADA’da, kendi Türk mirasından ve Türkiye'den Asya'ya uzanan profesyonel yolculuğundan esinlenerekyenilikçi Türk-Asya mutfağı deneyimi yaratıyor. Fatih Tutak binlerce yıldır bu tarihi bölgede çizilmiş rotalar boyunca gelişen sayısız tat skalası, teknik ve sanatsallığa odaklanan, rafine ve sezgisel bir anlayışa sahip menü sunuyor.
 
Reçeteler aynı zamanda, 1928 yılında Hong Kong'daki Victoria Limanı'na bakan Kowloon'da kurulan ikonik The Peninsula Hotel'de başlayıp İstanbul Boğazı’na ve Tarihi Yarımada’ya doğru uzanan neredeyse 100 yıllık bir yolculuğa da değiniyor.
 
GALLADA, paylaşımlık ortak tabaklar konseptiyle misafirlerini, aile ve arkadaşlar arasındaki sosyal etkileşimi kutlamaya davet ediyor. Zengin restoran menü, Adana Kebap Mantı’dan odun ateşinde pişirilen deniz ürünlerine, 25 katmandan oluşan Şaşlık gibi farklı tatları içeriyor ve Ilık Hurma Keki ve Şef’in annesine ithaf ettiği Demir Tatlısı gibi özel tatlar ile sona eriyor.
 
GALLADA teras alanının üst katında yer alan Topside Bar, Türk-Asya felsefesini yansıtmaya devam ediyor. İpek Yolu rotası boyunca keşfedilen lezzetlere yer veren yenilikçi kokteyl seçkisi deniz yolu boyunca yayılmış limanlardan ilham alan geniş hikâye anlatımı sunuyor.
 
Topside Bar'ın tasarımı, ikonik yatlardan alınan ilhamla oluşturulan ve çevresine konumlandığı Boğaz boyunca bulunan tekneler, gemiler ve feribotlardan alınan anı niteliğindeki objelerle zenginleştiriliyor.
 
GALLADA ve Topside Bar, gün boyunca misafirlerine bu harika manzara eşliğinde keyif alarak dinleyebilecekleri geniş bir müzik seçkisi, lokal ve uluslararası dj’lerin gecenin ilerleyen saatlerine kadar performans sergileyeceği güncel bir program sunuyor. Yenilikçi konseptte hazırlanan etkinlikleri ve paylaşılmak üzere tasarlanmış Pre Opening sonrası özel menüsü ile misafirler arasında bir topluluk hissi yaratacak, deneyimsel destinasyonlar arasında İstanbul’un en dikkat çeken mekanlarından biri olarak en üst seviyeye ulaşmak üzere kapılarını açtı.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler