İstanbul Mutfak Günleri Uluslararası Şefleri Buluşturdu

İstanbul Mutfak Günleri Uluslararası Şefleri Buluşturdu

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen 'Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'ni dünyanın ve Türkiye'nin..

 
Tuzla Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'ne dünyanın ve Türkiye'nin tanınmış şefleri katıldı. Festivalde bin 500 yarışmacı 78 farklı kategoride yarıştı. MasterChef yarışmacısı Eray Aksungur ve Kore'nin MasterChef'i Young Tin Souns da festivalde yer aldı.
 
Tuzla Belediyesinin ev sahipliğinde Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen 'Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri'ni dünyanın ve Türkiye'nin tanınmış şefleri ziyaret etti. 30 ülkeden bin 500 yarışmacının 78 farklı kategoride yarıştığı festivalde, MasterChef yarışmacısı Eray Aksungur ile Kore'nin MasterChef'i Young Tin Souns alanı gezerek, yarışmacıların heyecanına ortak oldu.
 
13 Aralık'ta Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen 20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri devam ediyor. 'Dünyanın Lezzeti Burada' sloganı ile Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından 'kıtalar arası' unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri; İsveç, Almanya, İspanya, Fas, Cezayir, Makedonya gibi 30 farklı ülkeden farklı katılımcıların yer aldığı festival kapsamında Türk öğrenci ve genç şefleri de uluslararası düzeyde yarışma imkanı buluyor.
 
Aksungur: Bu Festivalde Çok Büyük Bir Heyecan Var
 
Festivalle ilgili görüşlerini paylaşan eski MasterChef yarışmacısı Eray Aksungur, "Bugün Tuzla Belediyesi ve TAŞFED'in ortak bir etkinliğindeyiz. 20'nci Uluslararası Mutfak Günleri etkinliğinde genç kardeşlerimiz ile profesyonel aşçılar yarışıyor. Uluslararası birçok şef başta olmak üzere öğrenci ve öğretmenlerden oluşan büyük bir topluluk var. 
 
Şu anda bu festivalde çok büyük bir heyecan var. Bu heyecanı anlayabiliyorum, MasterChef'te benim yarıştığım zamanlardaki heyecanlarıma benziyor. Çocukların birçoğunun ilk yarışması olduğu için onların heyecanını hissedebiliyorum. 
 
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, TAŞFED başkanı ile çok güzel bir etkinlik düzenlemişler, ikisine de ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Beni de buraya Tuzla Belediyesi davet etti, festivalde olmaktan çok mutluyum. Umarım, bundan sonraki senelerde de etkinliklerimizi burada yaparız. Tuzla Belediyesi ile daha birçok etkinlik yapacağız. Tuzla Belediyesi'ne gastronomiye ve yeni nesil aşçılara vermiş olduğu katkılardan ötürü çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
"Festivalde Aşkı Sevgiyi Görmüş Olduk"
 
Kore'nin MasterChef'i Young Tin Souns ise " Güney Kore'den geliyorum. Burada çeşitli ülkelerden birçok insan tanıdık. Festivalde aşkı sevgiyi görmüş olduk; yemeğin bir aşk olduğunu öğrenmiş olduk. Türkiye'de çok güzel karşılandık, Türkiye ve Güney Kore'nin kardeş olduğunu tekrar hissetmiş olduk" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler