Dünyanın Lezzetleri Arasından Uluslararası Madalyalar

Dünyanın Lezzetleri Arasından Uluslararası Madalyalar

30 ülkeden 78 farklı kategoride bin 500 yarışmacı ve 70 özel jürinin katılımıyla Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TASFED) tarafından düzenlenen 20. Uluslararası İstanbul..

 
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) yemekhane personeli, “Dünyanın Lezzeti Burada” sloganı ile Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından ‘kıtalar arası’ unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’ndan 4 madalya ile döndü.
 
30 ülkeden 78 farklı kategoride bin 500 yarışmacı ve 70 özel jürinin katılımıyla Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TASFED) tarafından düzenlenen 20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışması’nda, NEÜ Aşçıbaşısı Caner Gündoğdu ve Aşçı Muhammet Emin Bilgin “Ustalar Kuzu Kategorisi”nde altın madalya, Aşçı Ahmet Aksakal “Ustalar Balık Kategorisi”nde gümüş madalya ve Aşçı Fahrettin Akyıldız “Ustalar Tatlı Kategorisi”nde bronz madalya kazandı.
 
Yarışmada Ustalar Kuzu Kategorisinde ‘Kuzu Küşleme’ yaparak altın madalya kazanan ve ekip arkadaşları adına açıklama yapan Aşçı Muhammet Emin Bilgin, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin yemekhane personelleri olarak mesleki bilgi birikimlerinin üst düzeyde olduğunu, bu birikimi şef tabağı ile geliştirmek ve tescillemek amacıyla yarışmaya dahil olduklarını ifade ederek, “Meslek itibariyle tecrübeli bir ekibiz, her gün binlerce personel ve öğrenciye lezzetli ve sağlıklı yemekler çıkarıyoruz. 
 
Şef tabakları hazırlayan ustaların, aşçıların arasına girip böyle bir yarışmaya katılmak biraz cesaret gerektiriyordu. Yöneticilerimizin teşvikleri, ön açmaları ve Üniversitemizi temsil etmenin sorumluluğunun bilinciyle yarışmaya hazırlandık. 
 
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yılmaz Seçim hocamızın değerli katkıları ile Üniversitemiz gastronomi mutfağında tabak çalışmaları gerçekleştirdik. 
 
Hocalarımızın katkıları ile kendimizi şef tabağı konusunda geliştirme fırsatı yakaladık. İdari ve akademik iki birimimizin iş birliğinin bir yansıması olarak yarışmada çalıştığımız tabaklarımızı daha da geliştirip dönüştürerek madalyalar kazandık. Üniversitemizi layığı ile temsil ettiğimiz için çok mutluyuz” dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler