Skal İnternational Dünya Kongresi İzmir'de

Skal İnternational Dünya Kongresi İzmir'de

SKAL International Dünya Kongresi’nin, şehrin turizm potansiyeline yüzde 30 oranında katkı sağlayacağını belirtti. "Dünyanın dört bir yanından gelen turizm liderleri, İzmir..

 
SKAL International Dünya Kongresi İzmir'de: Turizmde Üst Lige Çıkma Fırsatı
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri web sitesi olarak yapmış olduğumuz araştırmalara göre, 83. SKAL International Dünya Kongresi, 16-21 Ekim 2024 tarihlerinde İzmir'de düzenlenecek. Kongrede, 83 ülkeden 500 katılımcı yer alacak. İzmir Valisi Süleyman Elban, kongreyi bir play-off maçına benzeterek başarı sağlanması halinde şehrin turizmde üst lige çıkacağını belirtti.
 
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Turizm profesyonellerinin en eski sivil toplum örgütü olan SKAL International, İzmir'de düzenleyeceği dünya kongresi için hazırlıklara başladı. İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Ticaret Odası'ndaki tanıtım toplantısında kongrenin şehre büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve İzmir SKAL Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Güner Güney katıldı.
 
İzmir Valisi Süleyman Elban’dan Play-off Benzetmesi
 
İzmir Valisi Süleyman Elban, kongrenin İzmir için önemli bir sıçrama fırsatı olduğunu belirterek, "Eğer bu play-off maçını kazanırsak, turizmde üst lige çıkacağız" dedi. Elban, İzmir’in turizm potansiyelini artırmak ve şehirde büyük bir turizm hareketi başlatmak için bu kongrenin büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.
 
İzmir'in Turizm Potansiyeline Büyük Katkı
 
Vali Elban, SKAL International Dünya Kongresi’nin, şehrin turizm potansiyeline yüzde 30 oranında katkı sağlayacağını belirtti. "Dünyanın dört bir yanından gelen turizm liderleri, İzmir’in turizm potansiyelini keşfedecek ve bu şehre mucizevi bir şekilde dokunacaklar" dedi. Elban, kongrenin İzmir için büyük bir fırsat olduğunu ve şehirdeki turizm potansiyelinin artırılmasında önemli bir rol oynayacağını vurguladı.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay: "Kentimizin Tanıtımına Büyük Katkı Sağlayacak"
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, kongrenin kentin tanınırlığına büyük katkı sağlayacağını belirtti. "83 ülkeden 500 katılımcının yer alacağı bu kongre, İzmir’in gelecekte turizm alanında önemli sonuçlar doğuracak" dedi. Tugay, kongrenin başarılı olması için tüm süreci titizlikle takip edeceklerini ve gerekli tüm desteği sağlayacaklarını ifade etti.
 
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener: "Kentimizin Tanıtımı İçin Bu Kongreleri Önemsiyoruz"
 
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, uluslararası kongrelerin kentlerin tanıtımı ve turizmin canlı kalması için büyük önem taşıdığını belirtti. "83. SKAL International Dünya Kongresi'ni İzmir’de düzenleyecek olmak hepimizi heyecanlandırıyor" dedi. Özgener, kongre kapsamında İzmir’e gelecek ziyaretçilerin memnun ayrılmasının herkesin görevi olduğunu vurguladı.
 
Turizmde Üst Lige Çıkma Fırsatı
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri olarak edindiğimiz bilgilere göre, SKAL International Dünya Kongresi, İzmir’in turizm potansiyelini artırmak için büyük bir fırsat sunuyor. Vali Elban’ın da belirttiği gibi, bu kongre İzmir’in turizmde üst lige çıkması için bir play-off maçı niteliğinde. İzmir, tarihi ve kültürel zenginlikleri, gastronomisi ve doğal güzellikleriyle dünyaya tanıtılmayı bekliyor. Bu kongre, İzmir’in turizmde hak ettiği yere ulaşması için önemli bir adım olacak.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler