Köklü Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri Başlıyor!

Köklü Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri Başlıyor!

Burdur'un yöresel yemeklerini ve turistik yerlerini tanıtmayı amaç lıyor. Rusya, İngiltere, Litvanya, Kırgızistan, Azerbaycan ve Kazakistan'dan gelen konuklar, Burdur'un zengin..

 
6 Ülkeden Burdur'a Gelen Konuklar: Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri Başlıyor!
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri web sitesinin edindiği bilgilere göre, Burdur Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türk Mutfağı Haftası, 21-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlikler, 6 farklı ülkeden gelen konukların katılımıyla Burdur'da coşkulu bir şekilde kutlanacak. İşte detaylar!
 
Kortej Yürüyüşü ile Başlayan Etkinlikler
Burdur Müze Müdürlüğü önünde saat 10:00'da başlayacak olan etkinlikler, kortej yürüyüşü ile açılış yapacak. Yabancı konukların da katılımıyla gerçekleşecek bu yürüyüşün ardından, Baki Bey Konağı'nda çeşitli ikramlar sunulacak. Burdur'un coğrafi işaretli lezzetlerinin tanıtılacağı etkinlikte, 'Sıfır Atık' ve 'Geri Dönüşüm Atölyesi' gibi bilgilendirici ve uygulamalı etkinlikler de yer alacak.
 
Renkli Gösteriler ve Bilgilendirici Programlar
Aynı gün içinde, Rus Sanat ve Kültür Çocuk Dans Gösterisi, Çatağıl İlkokulu Halk Oyunları Gösterisi ve Dr. Esat Özata'nın sunacağı 'Atık Yapmayalım Katık Yapalım' programları Cumhuriyet Meydanı'nda devam edecek.
 
Burdur'un Eşsiz Lezzetleri Tanıtılıyor
Türk Mutfağı Haftası, Burdur'un yöresel yemeklerini ve turistik yerlerini tanıtmayı amaçlıyor. Rusya, İngiltere, Litvanya, Kırgızistan, Azerbaycan ve Kazakistan'dan gelen konuklar, Burdur'un zengin mutfağının keyfini çıkaracak. Baki Bey Konağı'nda sunulacak bu lezzetler, Burdur'un kent mimarisinin eşsiz örneklerinden birinde sunulacak.
 
Kültürel ve Doğal Mirasın Tanıtımı
Etkinlikler kapsamında, Burdur'un arkeolojik, kültürel ve doğal mirası da tanıtılacak. Hem yerli hem de yabancı katılımcılar, bölgenin zengin kültürü hakkında bilgilendirilecek.
 
Türk Aşçı Haberleri ve Güncel Mutfak Haberleri web sitesinin yapmış olduğu araştırmalara göre, bu yılki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, Burdur'un tanıtımına büyük katkı sağlayacak ve unutulmaz anılarla dolu bir hafta yaşatacak.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler