Samsun’da Çölyak Hastalarına Özel 'Glütensiz Kafe' Açıldı

Samsun’da Çölyak Hastalarına Özel 'Glütensiz Kafe' Açıldı

Doğan, "Seçim döneminde hemşehrilerimizle sık sık bir araya gelirken çölyak hastalar 'ımızı da dinleme şansı bulduk. Biz, önce dinleyen sonra anlayan ve harekete geçen..

 
Samsun’da Çölyak Hastalarına Özel 'Glütensiz Kafe' Açıldı
Türk Aşçı Haberleri olarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih edenler için hayata geçirdiği 'Glütensiz Kafe' projesinin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı döneminde çölyak hastalarına yönelik hizmetler sunacaklarını belirten Halit Doğan, verdiği sözü tutarak bu projeyi gerçekleştirdi ve vatandaşların hizmetine sundu.
 
Özel Tasarım: Çölyak Kafe
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden tüm vatandaşlar için özel olarak tasarlanan Çölyak Kafe'de; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanı Sara Kosif, çölyak hastaları ve aileleriyle kahvaltı etkinliğinde buluştu. İlkadım ilçesindeki eski Balık Evi’nde hizmete açılan kafe, tamamen glütensiz ürünlerden oluşan menüsüyle dikkat çekiyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi, son düzenlemeleri tamamlayarak kafeyi halkın kullanımına sundu.
 
İnsanı Merkeze Alan Hizmet
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, insana odaklanan hizmet anlayışlarıyla hareket ettiklerini belirtti. Doğan, "Seçim döneminde hemşehrilerimizle sık sık bir araya gelirken çölyak hastalarımızı da dinleme şansı bulduk. Biz, önce dinleyen sonra anlayan ve harekete geçen bir yaklaşımla yola çıktık. Çölyak hastalığını ilk defa Ceylin adındaki küçük bir kızımızdan öğrendik. Kendisi ve ailesi bize ziyarette bulundu ve bu vesileyle çölyak hastalarımız için bir söz verdik. Bugün bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsan odaklı yaklaşımımızla hizmet etmeye devam edeceğiz," dedi.
 
Samsun İçin Bir Gurur Kaynağı
Başkan Doğan, Glütensiz Kafe'nin Samsun için bir gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, "Çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih eden herkes için özel olarak tasarladığımız Glütensiz Kafemizde; Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Sn. Çiğdem Karaaslan, İlkadım Belediye Başkanımız Sn. İhsan Kurnaz, Samsun Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği Başkanımız Sn. Sara Kosif, çölyak hastalarımız ve aileleriyle bir araya geldik. Türkiye’de bu alanda hizmet veren ilk restoran burası olacak. Samsun, yine öncü bir şehir olduğunu kanıtladı. Glütensiz beslenme ihtiyacı olan herkesin uğrak noktası olacak bu kafe, bir gönle dahi dokunabilmek adına çok kıymetli. Şehrimize hayırlı olsun, hep birlikte gururla kullanalım," diye konuştu.
 
Türk Aşçı Haberleri olarak, Samsun'da açılan bu özel kafenin çölyak hastaları ve glütensiz beslenmeyi tercih edenler için büyük bir adım olduğunu vurguluyor ve Halit Doğan'ın liderliğinde gerçekleştirilen bu projeyi kutluyoruz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler