Yemediklerini Başkalarına da Yedirmeyeceklerine Yemin Ettiler

Yemediklerini Başkalarına da Yedirmeyeceklerine Yemin Ettiler

Kayseri 'de uygulamalı sınavı başarıyla tamamlayan kebapçılar, aşçı yemini ederek ustalık belgesi aldı . Kayseri ...

Yemediklerini Başkalarına da Yedirmeyeceklerine Yemin Ettiler
Kayseri 'de uygulamalı sınavı başarıyla tamamlayan kebapçılar, aşçı yemini ederek ustalık belgesi aldı . Kayseri 'de uygulamalı sınavı geçen kebapçılar, aşçı yemini edip ustalık belgesi aldı. Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası tarafından kebapçılık, pide ve lahmacun imalatçılığı alanında çalışacaklara yönelik uygulamalı sınav yaptı.
 
Kalfalık sınavını ve ustalık yazılı sınavını başarıyla geçen 27 aşçı, tavuk şiş, kebap, lahmacun ve pizza yaparak hünerlerini sergiledi. Daha sonra üzerinde et ve tavuk olan masa etrafında bir araya gelen aşçılar, kendi yemediklerini başkalarına da yedirmeyeceklerine, gramaja uyacaklarına, bozuk gıda satmayacaklarına dair aşçı yemini etti.Yeminin ardından aşçılara ustalık belgesi verildi.
 
Odası Başkan Altan Aydemir, yemek ve aşçılık sektöründe temizliğin büyük önem taşıdığını belirtti. Ustalık belgesi almaya hak kazanan kursiyerleri hijyen konusunda uyaran Aydemir, yemek yeme mekanları ve mutfaklarının, hastanelerin ameliyathaneleri gibi olduğunu, bu nedenle temizlik konusuna büyük hassasiyet gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler