Glutensiz Yaşama Pedal Çevir 'diler

Glutensiz Yaşama Pedal Çevir 'diler

Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte yaklaşık 50 bisikletçi, çölyak hastalığı ...

Glutensiz Yaşama Pedal Çevir 'diler Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte yaklaşık 50 bisikletçi, çölyak hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak, yaşam alanlarını genişletmek ve çölyak hastalarının varlıklarını hissettirmek amacıyla bisiklet sürdü. Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği tarafından çölyak hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak, yaşam alanlarını genişletmek ve çölyak hastalarının varlıklarını hissettirmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi.
 
"Glutensiz Yaşama Pedal Çevir" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, yaklaşık 50 bisikletçi Köprübaşı mevkisinde toplandı.
Hükümet Caddesi'nde pedal çevirmeye başlayan grup, sahil dolgu alandan devam edip Yelken ve İhtisas Kulübüne ulaşarak turu tamamladı.
 
 
Dernek başkanı Bahar Ayşegül Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin çölyak hastaları hakkında farkındalık oluşturmak için düzenlendiğini söyledi. Yılmaz, çölyakın bir hastalık değil yaşam şekli olduğunu, tek tedavinin glutensiz beslenmeden geçtiğini ifade ederek, "Toplumsal yaralarımızdan birisi olan çölyak hastalığı duyarlılığını, varlığını hissettirmek ve hastaların üzüntülerini bir nebze de olsa hafifletmek istedik. Belki sizler için küçük ama çölyak hastaları için 'Glutensiz Yaşama Pedal Çevir' etkinliği çok anlamlı olacak. 
 
Onları sevindirerek kalplerinde hoş bir seda bırakmış olacağız." diye konuştu.
Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak raporla tespit edilen 68 bin ile 70 bin arasında çölyak hastası bulunduğunu dile getiren Yılmaz, dernek olarak yaptıkları etkinliklerle o insanların sesini duyurmaya ve onlara yardımcı olmaya çalıştıklarını aktardı.
Dernek başkanı Yılmaz tur sonunda çölyak hastaları adına, bisiklet sürücülerine teşekkür belgesi takdim etti.
 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler