Börülceli Çorba Tarifi

Börülceli Çorba Tarifi

yöresel mutfaklarımızdan asırların günümüze taşıdığı bir lezzet “Börülceli Çorba Tarifi”geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezi

yöresel mutfaklarımızdan asırların günümüze taşıdığı bir lezzet  “Börülceli Çorba Tarifi” geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezi
 
Börülceli Çorba Tarifi
Börülceli Çorba Tarifi Malzemeler:
 
*  1 su bardağı börülce
*  1 su bardağı taze barbunya
*  1 su bardağı taze fasulye (zar gibi doğranmış)
*  1/2 su bardağı yeşil mercimek
*  1 yemek kaşığı yağ
*  1 yemek kaşığı salça
*  1 yemek kaşığı reyhan ve tuz
 
Börülceli Çorba Tarifi Yapılışı: 
Börülce ve yeşil mercimek daha önceden biraz haşlanır.
Aynı bir kapta yağ eritilir. Salçası ilave edilir.
Diğer kaptaki yarı haşlanmış mercimek ve börülce, fasulyesi ile birlikte tencereye alınır. 
Hepsi birlikte iyice pişirilir.
Reyhan ilavesi ile servis yapılır.
 
Türk Aşçı Haberleri İlgili Tarif İçin Alternatif Tavsiye;
Türk Aşçı Haberleri Olarak İnternet üzerinde yapmış olduğumuz bir araştırmada siz takipçilerimize layık bulduğumuz “Börülceli Çorba Tarifi” ile ilgili alternatif bir videonun sunumundan da faydalanabilirsiniz. 
 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli yemek tariflerini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

 Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler