Eyüp Belediyesi'nin Festival Standı İlgi Odağı Oldu

Eyüp Belediyesi'nin Festival Standı İlgi Odağı Oldu

Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen festivalde dünya mutfağından bir çok...

Eyüp Belediyesi'nin Festival Standı İlgi Odağı Oldu
2017 Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali’nde Eyüp Belediyesi; Eyüp Sultan Kadın Emeği Programı (ESKEP) ve Zahir Kafe ile yerini aldı.
28 Eylül Perşembe günü İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan tarafından açılışı yapılan festival, 1 Ekim Pazar gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor. 
 
Yenikapı’da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen festivalde dünya mutfağından bir çok lezzet tanıtılıyor. Farklı kültürlerin mutfaklarının yer aldığı festivalde, lezzet atölyesi çalışmaları, farklı tadımlar ve dünya lezzetlerinden sunumlar yer alıyor. Ödüllü şefler ve diyetisyenlerin de bulunduğu 4 gün sürecek olan 2017 Uluslararası Lezzet İstanbul Fesivali’ne Eyüp Belediyesi de ESKEP ve Zahir Kafe ile katıldı.
 
Eyüp Belediyesi festival alanında ki standında; ESKEP programı ile 180 saatlik kurslarını tamamlayan Havva Oğuzkurt ve Begüm Müderrisoğlu’nun yaptıkları ’’Tukish Donut’’ ları, Zahir Kafe’de çalışan özel çocukların aracılığıyla festival alanına gelen misafirlere satıyorlar.
 
Zahir Kafe’nin özel çocukları ilgi odağı oldu
ESKEP ve Zahir Kafe standına misafir olan Bilal Erdoğan ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’e ESKEP’li kadınlar tarafından yapılan ’’Turkish Donut’’ lar ve Türk kahvesi , Zahir Kafe de çalışan down sendromlu özel çocuklar tarafından ikram edildi. 
 
Ziyaret sırasında Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürü Erhan Angın, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın ödüllü projelerinden olan ESKEP ve Zahir Kafe’yi Bilal Erdoğan’a ve Vali Şahin’e anlattı. Ziyaretten ve ikramlardan memnun olan heyet Zahir Kafe’nin down sendromlu özel çocuklarıyla birlikte fotoğraf çektirdiler.
 
ESKEP (Eyüp Sultan Kadın Emeği Programı) nedir?
Eyüp’te ikamet eden yaşam alanları ve koşulları çalışmasına engel olan ihtiyaç sahibi kadınların, meslek edindirme kursları ile eğitilmesi, emeklerinin değerlendirilerek çalışma hayatına katılımlarını, ekonomik ve sosyal yönden kalkınmalarının sağlandığı bir sosyal sorumluluk programıdır.
 
Zahir Kafe
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın sosyal projelerinden biri olan Zahir Cafe’de sadece down sendromlu ve engelli bireyler istihdam ediliyor, böylelikle sosyalleşmelerine ve öz güven kazanmalarına olanak sağlanıyor. Aynı zamanda sattıkları ürünlerin nasıl imal edildiği de öğretilerek sosyalleşme ve öz güven kazanmanın yanında işin inceliklerini de öğrenmelerine fırsat tanınıyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler