Tarsus Gastronomi Günlerinin 3.’sü Düzenlendi

Tarsus Gastronomi Günlerinin 3.’sü Düzenlendi

Düzenlenen panelde, yemekler 'de zeytinyağı ve ince detaylarla yemek yapmanın kurallarını anlattı. Türkiye’nin ve Mersin’in ünlü şefleri yemek ve zeytinyağı eşleştirmeleri...

Tarsus Gastronomi Günlerinin 3.’sü Düzenlendi
Tarsus mutfağının zenginliklerini tüm Türkiye’ye gösteren ve bu yıl 3.’sü düzenlenen Tarsus Gastronomi Günleri devam ediyor. Türkiye’nin ve Mersin’in ünlü şefleri yemek ve zeytinyağı eşleştirmeleri üzerine panel düzenledi.
 
Bu yıl 3 gün sürecek Tarsus Gastronomi Günleri’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Tarsus Belediyesi, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Kent Konseyi, Tarsus Kent Konseyi, Tarsus Slow Food Grubu ile Tarsus Zeytin Platformu işbirliğiyle gerçekleşen programın ikinci gününde, zeytinyağının gastronomideki yeri ile geleneksel ve yöresel yemekler üzerine panel düzenlendi.
 
Zeytindostu Derneği Başkanı Prof.Dr. Fügen Durlu Özkaya, Türkiye’nin ünlü şefleri şef Aylin Yazıcıoğlu ile şef Melih Demirer ve Tarsus Belediyesi’nin şefi Zafer Kayrak, vatandaşlarla bir araya geldi. Düzenlenen panelde, yemeklerde zeytinyağı ve ince detaylarla yemek yapmanın kurallarını anlattı.
 
Gün boyu süren festivalde alanda trio müzik performans gösterisi ile Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğrencilerinin, ’Tarsus’tan manzaralar’ konulu resim çalışmaları da halkın beğenisine sunuldu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler