Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu Mutfağı

Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu Mutfağı

Türkiye genelinden gastronomi ve aşçılık programlarında eğitim gören öğrencilerden oluşan toplam 40 takım, Anadolu mutfak kültüründe yer alan lezzetleri jürinin...

Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu Mutfağı 
Antalya'da düzenlenen "Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu" isimli gastronomi yarışmasına katılan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Meslek Yüksekokulu (Tavas MYO) Aşçılık mesleği programı öğrencileri Türkiye 3'sü oldu.
 
Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından bu yıl 27'si düzenlenen Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisası Fuarı kapsamında, "Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu Mutfağı" isimli gastronomi yarışması düzenlendi. Türkiye genelinden gastronomi ve aşçılık programlarında eğitim gören öğrencilerden oluşan toplam 40 takım, Anadolu mutfak kültüründe yer alan lezzetleri jürinin beğenisine sundu. 
 
PAÜ Öğretim Görevlisi Nusret Ercan Şenlikçi şefliğinde Tavas MYO Aşçılık Programı 1 ve 2. sınıf öğrencilerinden oluşan takım temsil etti.
 
PAÜ öğrencileri 7 madalya Türkiye 3'sü oldu
 
Yarışma sonunda, kapalı kutu kategorisinde, PAÜ öğrencileri elde ettikleri toplam 7 madalya ile Türkiye 3'sü olmaya hak kazandı. Ayrıca, erkekler Milli takım seçmeleri kategorisinde PAÜ öğrencileri ilk iki sırayı elde etti.
 
Elde edilen başarı hakkında PAÜ Tavas MYO Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Şenlikçi "Öğrencilerin bu türden yarışmalardan elde ettiği deneyimler, meslek hayatlarında kendilerine büyük tecrübeler kazandırmaktadır. 
 
Öğrencilerimizin elde ettiği bu başarı bizler için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Öğrencilerimize ve bizlere desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Koluman'a ve Tavas Kaymakamı Recep Öztürk'e aşçılık programı öğretim elemanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler