Eskişehir Aşçılar Derneği Camiada Bir İlke İmza Attı..

Eskişehir Aşçılar Derneği Camiada Bir İlke İmza Attı..

Corona virüs salgını nedeni ile evlerine kapanan kadın meslektaşlarına yönelik "Kendini evden göster" adı altında sosyal bir projeyi...

Eskişehir Aşçılar Derneği Camiada Bir İlke İmza Attı 
Eskişehir Aşçılar Derneği, Corona virüs salgını nedeni ile evlerine kapanan kadın meslektaşlarına yönelik "Kendini evden göster" adı altında sosyal bir projeyi watsap üzerinden gerçekleştirdi.
 
Eskişehir Aşçılar Derneği Camiada Bir İlke İmza Attı Eskişehir Aşçılar Derneği, Corona virüs salgını nedeni ile evlerine kapanan kadın meslektaşlarına yönelik "Kendini evden göster" adı altında sosyal bir projeyi watsap üzerinden gerçekleştirdi.
 
Hemen hemen tüm katılımcılara sponsorları aracılığı ile tedarik etmiş oldukları gıda ürünlerini ödül mukabilinde vererek dayanışma örneği sundular.
 
Projenin amacı hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Kemal Kaya, "Eskişehir ve ilçelerinde unutulmaya yüz tutmuş, yöresel özelliğe sahip olan yöresel yemekleri ESASDER Kadın Kolları aracılığı ile gün yüzüne çıkarmayı hedefledik.
 
Ayrica Yöresel mutfaklar, yöresel hamur işi tarifleri ve yöresel tatlılar olmak üzere üç kategoriden gelen, görselleri ve tarifleri de dernek arşivine kaydetme imkanı bulduk. 
 
Bu ürünleri geliştirip günümüze uyarlamak için çok önemli bir kaynak elde ettik.
Eskişehir Aşçılar Derneği Camiada Bir İlke İmza Attı
Bu yemeklerimizi genç aşçılarımız, üniversitelerimizde mutfak sanatları ve gastronomi eğitimi gören öğrencilerimiz ve eğitim öğretim görevlilerimizle birlikte bu yemeklerin yaşatılması için birlikte çalışmalar yapacağız. Bu projeye katılım sağlayan bütün katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler