Karışık Dağ Otu Kavurması

Karışık Dağ Otu Kavurması

En iyi Muğla yemeklerinden olan Karışık Dağ Otu Kavurmasının yanında kuru soğan tercihimiz. Geleneksel Türk mutfağı yemek arşivine girmesi gereken Karışık Dağ Otu Kavurması...

Karışık Dağ Otu Kavurması
Yöresel Lezzet Taşıyıcısı “Ahmet Zuhal Dumlupınar”
 
Merhabalar arkadaşlar bugün size ula ilçesi, kızılyaka köyümüzün karışık dağ otu kavurması, çekme makarna ve zerde sunmak istedim. 
 
Sırayla ot güzelce temizlenir, yıkanır, süzülür, kıyılır 1 kilo ota iki soğan 1 çay bardağı zeytinyağında sararttım sırayla otu, kuru biberini 1 tatlı kaşığı al biberle kavurdum. 
 
Muğla mutfağında en iyi ot yemeklerinden Karışık Dağ Otu Kavurması için İster sade ister süzme yoğurtlu üzerine tıkır biber yaparak servis yapabilirsiniz. 
 
Karışık Dağ Otu Kavurması
Çekme makarna da 0 numara spagetti makarnayı haşlayıp soğuk sudan geçirip süzüp uygun bir tepsiye makarnanın yarısını koyduktan sonra hafif tuzladığım taze kızılyaka çökelek peynirini koyuyorum.
 
Dünyada en iyi vegan yemekleri arasında bulunan Karışık Dağ Otu Kavurması için Tekrar makarna ve üstüne tekrar bolca çökelek en üstüne de bolca tereyağı gezdirip tepsiyi sup böreği pişirir gibi döndürerekten suyunu çektirip su böreği gibi pişiriyorum. 
 
En iyi Muğla yemeklerinden olan Karışık Dağ Otu Kavurmasının yanında kuru soğan tercihimiz. 
 
Geleneksel Türk mutfağı yemek arşivine girmesi gereken Karışık Dağ Otu Kavurması yaparken:
 
Karışık Dağ Otu Kavurması
Zerde ölçümde 7 bardak su bir küçük su bardağı pirinç, bir buçuk su bardağı şeker. Pirinç suda haşlandıktan sonra şekeri koyuyorum kıvama gelince bir dal temiz mis çiçeğini 2 veya 3 dakika kaynatıp kapatıp tabaklara alıyorum.  
 
Hayırlı akşamlar diliyorum cümleten…
 
Geleneksel Türk mutfağında Yöresel Lezzet Taşıyıcılarından Karışık Dağ Otu Kavurması‘na mevcut bilgileri dahilinde mutfağımıza katkılarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler